Kreml: Putin Zelenski ilə görüşə hazırdır
Rusiya Prezidenti Vladimir Putin Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski ilə görüşə hazır olduğunu bəyan edib. Bu məlumat Kreml tərəfindən açıqlanıb.
Redaksiya məlumat verir ki, Rusiya Prezidentinin mətbuat katibi Dmitri Peskov bu barədə ətraflı şərh verib. O qeyd edib ki, belə bir görüş yalnız tərəflər arasında razılaşmaların yekunlaşdırılması mərhələsində səmərəli ola bilər.
Peskovun sözlərinə görə, Rusiya Ukrayna tərəfindən münaqişənin həlli istiqamətində heç bir siyasi iradə müşahidə etmir. Bu vəziyyət danışıqların perspektivləri ilə bağlı suallar doğurur.

Кремль: Путин готов встретиться с Зеленским
Президент России Владимир Путин заявил о готовности встретиться с президентом Украины Владимиром Зеленским. Эту информацию озвучил Кремль.
Редакция сообщает, что пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков дал подробный комментарий по этому поводу. Он отметил, что такая встреча может быть эффективной только на этапе финализации договоренностей между сторонами.
По словам Пескова, Россия не наблюдает никакой политической воли со стороны Украины в направлении урегулирования конфликта. Эта ситуация вызывает вопросы относительно перспектив переговоров.