Milli Məclisin deputatı Könül Nurullayeva qərargahına daxil olan müraciətlərə əsasən növbəti vətəndaş qəbulunu keçirib. Millət vəkili qəbul zamanı vətəndaşlarla görüşərək, onların qaldırdığı müraciətlər ətrafında qarşı tərəflə geniş fikir mübadiləsi aparıb.
Deputat Könül Nurullayeva Nizami rayon sakinləri ilə səyyar görüşlərini də müntəzəm olaraq davam etdirir. Belə ki, millət vəkili K.Nurullayeva Nizami rayonu, Qara Qarayev prospekti 62, 66, Məmməd Səid Ordubadi küçəsi 14, Nəsimi küçəsi 25, Məmmədəli Şərifli küçəsi 88 ünvanlarında yaşayan seçicilərinə baş çəkərək, onların rastlaşdıqları gündəlik problemlər ilə yerindəcə tanış olub. Vətəndaşlarla görüş zamanı qəbul iştirakçılarını narahat edən problemlər səsləndirilmişdir. Verilən məlumata görə, seçicilərin görüş ərzində deputat Könül Nurullayevaya çatdırdığı bütün müraciətlər səlahiyyətləri daxilində qeydiyyata götürülmüşdür və ən yaxın zamanda aidiyyəti üzrə müvafiq qurumlara ünvanlanacaqdır.
Eyni zamanda qeyd edək ki, vətəndaşlar tərəfindən daxil olan müraciətlər əsasında, Qara Qarayev pr. 62 və 66 ünvanlarında qurumuş ağaçlara aidiyyəti dövlət qurumlarının dəstəyi nəticəsində aqrotexniki qulluq göstərilməsi prosesinə artıq start verilmişdir.

Кёнюль Нуруллаева провела очередной прием граждан
Депутат Милли Меджлиса Кёнюль Нуруллаева провела очередной прием граждан на основании обращений, поступивших в ее штаб. В ходе приема депутат встретилась с гражданами и провела широкий обмен мнениями с противоположной стороной по поводу поднятых ими обращений.
Депутат Кёнюль Нуруллаева также регулярно продолжает выездные встречи с жителями Низаминского района. Так, депутат К. Нуруллаева посетила своих избирателей, проживающих по адресам: Низаминский район, проспект Гара Гараева 62, 66, улица Мамеда Саида Ордубади 14, улица Насими 25, улица Мамедали Шарифли 88, и ознакомилась с их повседневными проблемами на месте. В ходе встреч с гражданами были озвучены проблемы, беспокоящие участников приема. Согласно предоставленной информации, все обращения, переданные избирателями депутату Кёнюль Нуруллаевой во время встречи, были зарегистрированы в рамках ее полномочий и в ближайшее время будут направлены в соответствующие структуры по принадлежности.
В то же время отметим, что на основании обращений граждан уже начат процесс агротехнического ухода за засохшими деревьями по адресам: пр. Гара Гараева 62 и 66, при поддержке соответствующих государственных структур.