İsraildə etirazçılar Netanyahuya qarşı “Qatargate” ittihamlarını səsləndirdi
İsraildə anti-hökumət nümayişləri zamanı etirazçılar baş nazir Benyamin Netanyahuya qarşı aksiyalar keçiriblər. Aksiya iştirakçıları ənənəvi ərəb üslublu geyimlərdə olub, əllərində Qətər bayraqları daşıyaraq diqqət çəkiblər.
Redaksiya xəbər verir ki, etirazçılar yürüş zamanı hakim Likud Partiyasının loqosu olan bayraqlardan da istifadə ediblər. Bu simvolik addım hökumətə və partiya rəhbərliyinə yönəlmiş ittihamların vizual ifadəsi kimi qiymətləndirilib.
Nümayişçilər “Qatargate” adlandırılan iddiaları ön plana çıxararaq, Netanyahu və Likud Partiyasının Qətərdən maliyyə dəstəyi aldığına dair ittihamlar səsləndiriblər. Etirazların əsas məqsədinin bu iddialara ictimai diqqət çəkmək olduğu bildirilib.
Aksiyalar ölkədə mövcud siyasi gərginliyin və hökumətə qarşı narazılığın davam etdiyini göstərən növbəti hadisə kimi dəyərləndirilib.

During anti-government demonstrations in Israel, protesters held rallies against Prime Minister Benjamin Netanyahu. Participants, dressed in traditional Arab attire and carrying Qatari flags, drew attention with their symbolic actions.
The editorial reports that protesters also used flags bearing the logo of the ruling Likud Party during the march. This symbolic move was seen as a visual representation of the accusations directed at the government and party leadership.
The demonstrators highlighted the allegations dubbed "Qatargate," voicing accusations that Netanyahu and the Likud Party received financial support from Qatar. The main objective of the protests was reportedly to draw public attention to these claims.
The rallies were assessed as another event demonstrating the ongoing political tension and dissatisfaction with the government in the country.