Qəzzada gərginlik yenidən artıb. “Qəssam Briqadaları” bəyan edib ki, İsrail qüvvələri atəşkəsi pozur və bu səbəbdən bu gün planlaşdırılan cəsəd təhvilini təxirə salıblar.
Redaksiya xəbər verir ki, Axios nəşrinin məlumatına görə, Tramp administrasiyası İsrail hökumətinə Hamasın razılaşmanı pozmadığı barədə məlumat verib. Hadisə bölgədəki kövrək atəşkəs prosesinin bir daha risk altına düşdüyünü göstərir.
Regional müşahidəçilər hesab edirlər ki, qarşılıqlı ittihamlar vəziyyəti daha da gərginləşdirə və mülki əhali üçün humanitar böhranı dərinləşdirə bilər.

Напряженность в Газе снова возросла. «Бригады Аль-Кассам» заявили, что израильские силы нарушают режим прекращения огня, и по этой причине они отложили запланированную на сегодня передачу тел.
Редакция сообщает, что, по данным издания Axios, администрация Трампа проинформировала правительство Израиля о том, что ХАМАС не нарушал соглашение. Инцидент показывает, что хрупкий процесс прекращения огня в регионе снова оказался под угрозой.
Региональные наблюдатели считают, что взаимные обвинения могут еще больше обострить ситуацию и углубить гуманитарный кризис для гражданского населения.