Süni intellekt sahəsində əməkdaşlığa dair memorandumun imzalanması, İsrail və Azərbaycan arasında əlaqələrin yeni bir mərhələyə qədəm qoyduğunu göstərən mühüm bir hadisədir. Bu anlaşma, hər iki ölkənin texnoloji inkişaf və innovasiya sahəsindəki potensialını daha da artırmaq məqsədi daşıyır.
Redaksiya məlumat verir ki, İsrailin baş naziri Benyamin Netanyahu, memorandumun imzalanması mərasimində çıxış edərək, iki ölkə arasındakı əlaqələrin əhəmiyyətini vurğulayıb. Baş nazir, süni intellektin (Sİ) əhəmiyyətindən danışaraq, bu sahədəki əməkdaşlığın hər iki ölkə üçün faydalı olacağını qeyd etdi.
Mərasimdə, İsrailin Milli Süni İntellekt İdarəsinin rəhbəri, briqada generalı (eht.) Erez Askal da iştirak edib. Baş nazir Netanyahu, imzalanan memorandumun hər iki ölkənin süni intellekt sahəsindəki inkişafına töhfə verəcəyini bildirib. Netanyahu, çıxışında Azərbaycan və İsrail arasındakı əlaqələrin güclənməsinə diqqət çəkərək, bu əməkdaşlığın hər iki ölkə üçün strateji əhəmiyyətini vurğuladı. O, süni intellektin həm də süni intellekt olduğunu qeyd etdi.

Israel and Azerbaijan Begin Cooperation in Artificial Intelligence
The signing of a memorandum of cooperation in the field of artificial intelligence is a significant event, indicating that relations between Israel and Azerbaijan have entered a new phase. This agreement aims to further enhance the technological development and innovation potential of both countries.
Redaksiya reports that Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu, speaking at the memorandum signing ceremony, emphasized the importance of relations between the two countries. The Prime Minister spoke about the significance of artificial intelligence (AI) and noted that cooperation in this field would be beneficial for both countries.
Brigadier General (res.) Erez Askal, head of Israel's National AI Directorate, also participated in the ceremony. Prime Minister Netanyahu stated that the signed memorandum would contribute to the development of artificial intelligence in both countries. In his speech, Netanyahu drew attention to the strengthening of relations between Azerbaijan and Israel, emphasizing the strategic importance of this cooperation for both countries. He also noted that artificial intelligence is artificial intelligence.