İranın qonşu dövlətlərə qarşı həyata keçirdiyi raket hücumları davam edir. İran prezidentinin qonşu ölkələrə üzr istəməsinə baxmayaraq, bu hücumlar dayanmayıb. Hücumlar nəticəsində mülki hədəflər, o cümlədən hava limanları və mühüm infrastruktur obyektləri zərər görüb.
Redaksiya xəbər verir ki, bu hadisələr fonunda İranda kimin nəzarəti əlində saxladığı və Körfəz dövlətlərinin bu hücumlara necə reaksiya verəcəyi sualları aktuallaşıb.
Bu məsələləri müzakirə etmək üçün "Inside Story" proqramında aparıcı Ceyms Beyz, ABŞ prezidenti Barak Obamanın administrasiyası dövründə Mərkəzi Kəşfiyyat İdarəsinin keçmiş direktoru Con Brennan, Küveyt Universitetinin professoru və Orta Şərq tarixi və siyasəti üzrə mütəxəssis Bədr Əl-Səyf, həmçinin Sərhədsiz Dövlətçilik İnstitutunun vitse-prezidenti Trita Parsi qonaq olublar.
Proqramda İranın daxili idarəçilik strukturu və regiondakı geosiyasi vəziyyətə təsiri ətraflı şəkildə təhlil edilib. Həmçinin, Körfəz ölkələrinin İranın təcavüzkar siyasətinə qarşı hansı addımları atacağı barədə fərqli baxışlar səsləndirilib.

Iran's missile attacks against neighboring countries continue. Despite apologies from the Iranian president to neighboring countries, these attacks have not stopped. As a result of the attacks, civilian targets, including airports and important infrastructure facilities, have been damaged.
As Redaksiya reports, against the backdrop of these events, questions about who holds control in Iran and how the Gulf states will react to these attacks have become relevant.
To discuss these issues, "Inside Story" hosted former Director of the Central Intelligence Agency during the administration of U.S. President Barack Obama, John Brennan, Professor at Kuwait University and expert on Middle Eastern history and politics Badr Al-Sayf, as well as Vice President of the Foundation for Defense of Democracies Trita Parsi.
The program provided a detailed analysis of Iran's internal governance structure and its impact on the geopolitical situation in the region. Different perspectives were also voiced regarding the steps Gulf countries will take against Iran's aggressive policies.