İran prezidenti ali liderə hücum xəbərdarlığı etdi
İran Prezidenti Məsud Pezeşkian ölkənin ali dini rəhbərinə mümkün hücumun ağır nəticələrə səbəb olacağı barədə açıq xəbərdarlıq edib. O, sosial şəbəkə X-də paylaşdığı açıqlamada belə bir addımın İran xalqı ilə tammiqyaslı müharibə anlamına gələcəyini bildirib.
Redaksiya xəbər verir ki, Məsud Pezeşkian mesajında “ali liderimizə edilən hücum İran xalqı ilə tammiqyaslı müharibəyə bərabərdir” ifadəsini işlədərək, bu cür ssenarinin qəbuledilməz olduğunu vurğulayıb.
Prezidentin açıqlaması İran ilə ABŞ arasında gərginliyin artdığı bir dövrə təsadüf edir. Tehran son bəyanatlarında ölkənin genişmiqyaslı geosiyasi qarşıdurma ilə üz-üzə qaldığını qeyd edib və beynəlxalq müstəvidə təzyiqlərin artdığını bildirib.
İran rəsmiləri eyni zamanda xarici qüvvələrin ölkə rəhbərliyini hədəf alan planları olduğuna dair iddialar səsləndirir. Bu çərçivədə ali lider də daxil olmaqla yüksək vəzifəli şəxslərə qarşı mümkün təhdidlər barədə xəbərdarlıqlar edildiyi vurğulanır.

Iranian President Warns of Severe Consequences for Attack on Supreme Leader
Iranian President Masoud Pezeshkian has issued a clear warning that any possible attack on the country's Supreme Leader would have severe consequences. In a statement shared on the social media platform X, he stated that such a move would equate to a full-scale war with the Iranian people.
The editorial reports that Masoud Pezeshkian emphasized in his message that “an attack on our Supreme Leader is equivalent to a full-scale war with the Iranian people,” stressing that such a scenario is unacceptable.
The President's statement comes at a time of increasing tensions between Iran and the United States. Tehran has noted in recent statements that the country is facing a broad geopolitical confrontation and has reported growing international pressure.
Iranian officials are also making claims about plans by foreign forces targeting the country's leadership. Within this framework, it is emphasized that warnings are being issued regarding possible threats against high-ranking officials, including the Supreme Leader.