İran kəşfiyyat orqanları Mossad ilə əlaqəli olduqları iddia edilən 8 nəfərin saxlandığını açıqlayıb. Onların ölkədə 12 gün davam edən müharibə zamanı həyati obyektlərin koordinatlarını və yüksək rütbəli hərbi rəsmilərlə bağlı məlumatları İsrail kəşfiyyatına ötürdükləri bildirilib.
Redaksiya xəbər verir ki, saxlanılan şəxslərin fəaliyyətlərinin miqyası və istintaqın nəticələri barədə əlavə məlumat ictimaiyyətə açıqlanmayıb.
Rəsmi mənbələr əməliyyatın davam etdiyini və məsələ ilə bağlı yeni detalların yaxın günlərdə açıqlana biləcəyini vurğulayıb.

Iranian intelligence agencies announced the arrest of 8 individuals allegedly linked to Mossad. They are reported to have transmitted coordinates of vital facilities and information about high-ranking military officials to Israeli intelligence during the 12-day war in the country.
The editorial office reports that no additional information regarding the scope of the detainees' activities and the results of the investigation has been released to the public.
Official sources emphasized that the operation is ongoing and new details regarding the matter may be released in the coming days.