iPhone 18-də Dynamic Island kiçiləcək
Gələn ilin sentyabr ayında təqdim ediləcəyi gözlənilən iPhone 18 və iPhone 18 Pro Max modellərində, həmçinin 2027-ci ilin ilk rübündə təqdim ediləcəyi iddia olunan standart iPhone 18 modelində Dynamic Island-ın eninin azaldıla biləcəyi barədə məlumat yayılıb. Bu yenilik, cihazların ümumi dizaynında və texniki xüsusiyyətlərində böyük dəyişikliklər gözlənilmədiyi bir vaxtda diqqət çəkir.
Redaksiya mənbəyə istinadən xəbər verir ki, Ice Universe-un yaydığı məlumata görə, çərçivə qalınlıqları iPhone 17 seriyası ilə müqayisədə dəyişməyəcək olan bu yeni iPhone modelləri, texniki tərəfdən də əhəmiyyətli bir yeniliyə ev sahibliyi etməyəcək. Sentyabr ayında əsas diqqətin ilk qatlana bilən iPhone modelinə yönələcəyi bildirilir.
Ekranında qatlanma izi olmadan dizayn edildiyi iddia olunan bu yeni modelin (iPhone Fold və ya iPhone Ultra adları ilə təqdim oluna bilər) Türkiyədə 200 min TL-dən baha qiymətə satıla biləcəyi qeyd olunur. Bu, şirkətin yeni məhsul strategiyasında qatlana bilən cihazlara verdiyi önəmi göstərir.

Information has emerged suggesting that the Dynamic Island on the iPhone 18 and iPhone 18 Pro Max models, expected to be unveiled in September next year, as well as the standard iPhone 18 model, rumored for release in the first quarter of 2027, may have its width reduced. This innovation stands out at a time when major changes are not anticipated in the overall design and technical specifications of the devices.
Redaksiya reports, citing its source, that according to information released by Ice Universe, these new iPhone models, with bezel thicknesses unchanged compared to the iPhone 17 series, will not host any significant technical innovations either. It is stated that in September, the main focus will be on the first foldable iPhone model.
It is noted that this new model, claimed to be designed without a crease on its screen (it may be introduced under the names iPhone Fold or iPhone Ultra), could be sold in Turkey for over 200,000 TL. This indicates the importance the company places on foldable devices in its new product strategy.