İnternet dünyasının ən populyar sosial media platformalarından biri olan `Instagram`, istifadəçilərinə təcrübəsini daha da asanlaşdırmaq məqsədilə naviqasiya panelindəki düymələrin düzülüşündə dəyişikliklər edir. Bu yenilik, platformanın istifadəçilərinin əsas funksiyalara daha sürətli və rahat şəkildə daxil olmasını hədəfləyir. `Instagram`ın bu addımı, sosial media mühitindəki dəyişikliklərə uyğunlaşma və istifadəçi təcrübəsini yaxşılaşdırma strategiyasının bir hissəsidir.
Redaksiya məlumat verir ki, `Instagram`, naviqasiya təcrübəsini sadələşdirmək məqsədilə dəyişikliklər etdiyini açıqlayıb. Şirkət, bu barədə verdiyi açıqlamada, "`Instagram`ın ən sevdiyiniz hissələrini tapmağınıza və onlardan zövq almağınıza kömək etmək üçün naviqasiya təcrübəsini sadələşdirdik. `Reels` videoları və mesajlar artıq naviqasiya panelinin ön ortasında yerləşir. Artıq `Reels` və kamera daxil olmaqla, ən sevdiyiniz sahələr arasında sürüşdürərək keçid edə bilərsiniz" ifadələrini istifadə edib. Bu dəyişikliklərlə `Instagram`, istifadəçilərinə əsas funksiyalara daha asan və sürətli giriş imkanı təqdim etməyi planlaşdırır.
`TikTok`un təsiri ilə inkişaf etdirilən `Reels` formatını ön plana çıxaran şirkət, yeni düzülüşü yaxın zamanda bütün istifadəçilərə təqdim edəcək. Bu yenilik, `Instagram`ın `Reels` videolarına daha çox diqqət ayırması və platformada video məzmunun rolunu artırması ilə əlaqədardır. Bundan əvvəl, `Instagram`ın rəhbəri Adam Mosserinin açıqlamaları da gündəmə gəlmişdi. Mosseri, "Bir əfsanəni yıxmağın vaxtı gəldi" deyərək, istifadəçilərin telefon mikrofonları vasitəsilə dinlənilmədiyini vurğulamışdı. O, əlavə edib ki, əgər belə bir şey olsaydı, telefonun batareyası tez tükənər və cihazlardakı mikrofon istifadəsi işığı yanardı. Mosseri, həmçinin bildirib ki, istifadəçilərin qarşısına çıxan reklamlar, onların danışıqları ilə əlaqəli olaraq, hədəfli reklam infrastrukturunun bir hissəsi kimi başqa yerlərdən toplanan məlumatlar əsasında seçilir. Bu açıqlamalar, `Instagram`ın istifadəçilərinin məlumatlarının necə istifadə olunduğu və platformanın reklam strategiyası ilə bağlı məsələlərə aydınlıq gətirir.

Instagram: Улучшенный пользовательский опыт благодаря изменению навигации
Одна из самых популярных платформ социальных сетей в мире, `Instagram`, вносит изменения в расположение кнопок навигационной панели, чтобы еще больше упростить пользовательский опыт. Это нововведение направлено на обеспечение более быстрого и удобного доступа пользователей платформы к основным функциям. Этот шаг `Instagram` является частью стратегии адаптации к изменениям в среде социальных сетей и улучшения пользовательского опыта.
Redaksiya сообщает, что `Instagram` объявил об изменениях, направленных на упрощение навигации. В своем заявлении компания использовала следующие выражения: "Мы упростили навигацию, чтобы помочь вам находить и наслаждаться любимыми частями `Instagram`. Видео `Reels` и сообщения теперь расположены в передней центральной части навигационной панели. Теперь вы можете переключаться между любимыми областями, включая `Reels` и камеру, проводя пальцем по экрану". С помощью этих изменений `Instagram` планирует предоставить своим пользователям более простой и быстрый доступ к основным функциям.
Компания, которая выдвигает на первый план формат `Reels`, разработанный под влиянием `TikTok`, в ближайшее время представит новое расположение всем пользователям. Это нововведение связано с тем, что `Instagram` уделяет больше внимания видео `Reels` и увеличивает роль видеоконтента на платформе. Ранее также были озвучены заявления главы `Instagram` Адама Моссери. Моссери, сказав "Пришло время развеять миф", подчеркнул, что пользователи не прослушиваются через микрофоны телефонов. Он добавил, что если бы это было так, батарея телефона быстро разряжалась бы, а индикатор использования микрофона на устройствах горел бы. Моссери также заявил, что реклама, которая появляется перед пользователями, связанная с их разговорами, выбирается на основе данных, собранных из других источников, как часть инфраструктуры целевой рекламы. Эти заявления проясняют вопросы, связанные с тем, как используются данные пользователей `Instagram` и рекламной стратегией платформы.