Ekspert İlham İsmayıl sərbəst buraxılıb.
“Qafqazinfo”nun məlumatına görə, məhkəmənin qərarı ilə onun barəsində həbs növündən olmayan digər qətimkan tədbiri seçilib.
Qeyd edək ki, İ.İsmayıl dələduzluqda ittiham edilir. Belə ki, İlham İsmayıl oğlu Cavidan İsmayılzadə vasitəsilə zərərçəkmiş Emin Məmmədzadəyə Almaniyadan avtomobil gətirəcəyinə dair vəd verib. Vəd edilən avtomobil 2018-ci il istehsalı və dəyəri 54 min ABŞ dolları olan “Range Rover” imiş.
İ.İsmayıl E.Məmmədzadədən ilkin olaraq 20 min ABŞ dolları (34 min manat) alıb. Bir müddət sonra maşının ölkəyə gətirilmədiyini görən E.Məmmədzadə məsələ ilə bağlı polisə şikayət edib.
Dələduzluq faktı ilə əlaqədar İlham İsmayıl barəsində Cinayət Məcəlləsinin 178.2.4-cü (xeyli miqdarda ziyan vurmaqla dələduzluq) maddəsi ilə cinayət işi başlanıb. O, ötən gün Nəsimi Rayon Polis İdarəsinin əməkdaşları tərəfindən saxlanılmışdı.

Ilham Ismayil Released
According to “Qafqazinfo”, by court decision, another preventive measure not involving arrest was chosen for him.
It should be noted that I. Ismayil is accused of fraud. Ilham Ismayil, through his son Javidan Ismayilzade, promised the victim Emin Mammadzade that he would bring a car from Germany. The promised car was a 2018 “Range Rover” valued at 54,000 US dollars.
I. Ismayil initially received 20,000 US dollars (34,000 manats) from E. Mammadzade. After some time, seeing that the car had not been brought into the country, E. Mammadzade filed a complaint with the police regarding the matter.
In connection with the fraud, a criminal case was initiated against Ilham Ismayil under Article 178.2.4 of the Criminal Code (fraud causing significant damage). He had been detained yesterday by employees of the Nasimi District Police Department.