İlham Əliyev: Türkiyənin verdiyi siyasi və mənəvi dəstək bizi ruhlandırırdı
Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan İkinci Qarabağ müharibəsinin ilk saatlarından başlayaraq Azərbaycan xalqına və ordusuna öz dəstəyini göstərib.
Redaksiya xəbər verir ki, bunu Prezident İlham Əliyev Vətən müharibəsində Qələbənin beşinci ildönümünə həsr olunmuş hərbi paradda çıxışı zamanı deyib.
"Onun bizə verdiyi siyasi və mənəvi dəstək bizə əlavə güc verir, bizi ruhlandırırdı", - Ölkə Prezidenti vurğulayıb.
Dövlət başçısı qeyd edib ki, Azərbaycan xalqı bu qardaş dəstəyini heç vaxt unutmayacaq:
"Müharibədən və şanlı zəfərimizdən bir il sonra tarixi Şuşa şəhərində imzalanan Şuşa Bəyannaməsi bizim əlaqələrimizi ən yüksək zirvəyə qaldırmışdır. Bu gün bizim hərbi paradda Türkiyə hərbçilərinin iştirakı bizim birliyimizin növbəti təzahürüdür".

Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган с первых часов Второй Карабахской войны оказывал поддержку азербайджанскому народу и армии.
Как сообщает редакция, об этом заявил Президент Ильхам Алиев во время выступления на военном параде, посвященном пятой годовщине Победы в Отечественной войне.
"Оказываемая им политическая и моральная поддержка придавала нам дополнительные силы, вдохновляла нас", - подчеркнул Президент страны.
Глава государства отметил, что азербайджанский народ никогда не забудет эту братскую поддержку:
"Шушинская декларация, подписанная в историческом городе Шуша спустя год после войны и нашей славной победы, подняла наши отношения на самый высокий уровень. Участие турецких военнослужащих в нашем сегодняшнем военном параде является очередным проявлением нашего единства".