İlham Əliyev: Azərbaycan və İran daim bir-birinin yanında olmağa davam edəcək
Prezident İlham Əliyev İran Prezidenti Məsud Pezeşkianın Azərbaycana təşəkkür etməsinə münasibət bildirib.
Bu barədə Prezidentin sosial media hesabında paylaşım edilib.
"İran İslam Respublikasının Prezidenti, qardaşım Prezident Məsud Pezeşkianın Azərbaycan xalqına və dövlətinə göstərilən dəstəyə görə təşəkkürünü ifadə etməsi xalqımız tərəfindən yüksək qiymətləndirilir. Dost və qardaş xalqlarımız əsrlər boyu bir-birinə dayaq olub və həm yaxşı, həm də çətin günlərdə daim bir-birimizin yanında olmağa davam edəcəyik", - paylaşımda vurğulanıb.
Qeyd edək ki, Prezidentin paylaşımı Azərbaycan və fars dillərində olub.
M.Pezeşkian aprelin 3-də "X" sosial media hesabında etdiyi paylaşımda Azərbaycan hökumətinin və xalqının İrana göstərdiyi rəğbət və dəstəyi yüksək qiymətləndirdiyini vurğulayıb.
Xatırladaq ki, İran Prezidenti Məsud Pezeşkian aprelin 2-də Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevə zəng edib.
Məsud Pezeşkian Azərbaycanın İrana göstərdiyi humanitar yardıma görə dövlət başçısına minnətdarlığını bildirib.
Prezident İlham Əliyev Azərbaycanın İrana göstərdiyi humanitar yardımın davam edəcəyini deyib, yaxın zamanlarda növbəti humanitar yardımın göndəriləcəyini vurğulayıb.
İranda vəziyyətin gərginləşməsindən narahatlığını ifadə edən dövlət başçısı həlak olan İran vətəndaşlarına Allahdan rəhmət diləyib.

Президент Ильхам Алиев прокомментировал благодарность президента Ирана Масуда Пезешкиана Азербайджану.
Об этом было сообщено в аккаунте Президента в социальной сети.
"Выражение благодарности Президентом Исламской Республики Иран, моим братом Президентом Масудом Пезешкианом за поддержку, оказанную азербайджанскому народу и государству, высоко ценится нашим народом. Наши дружественные и братские народы веками поддерживали друг друга и будут продолжать быть рядом друг с другом как в хорошие, так и в трудные дни", - подчеркивается в сообщении.
Отметим, что сообщение Президента было опубликовано на азербайджанском и персидском языках.
М. Пезешкиан в своем сообщении в социальной сети "X" 3 апреля подчеркнул, что высоко ценит симпатию и поддержку, оказанную правительством и народом Азербайджана Ирану.
Напомним, что президент Ирана Масуд Пезешкиан 2 апреля позвонил президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву.
Масуд Пезешкиан выразил главе государства благодарность за гуманитарную помощь, оказанную Азербайджаном Ирану.
Президент Ильхам Алиев заявил, что гуманитарная помощь Азербайджана Ирану будет продолжена, и подчеркнул, что очередная гуманитарная помощь будет отправлена в ближайшее время.
Выразив обеспокоенность обострением ситуации в Иране, глава государства пожелал милости Аллаха погибшим иранским гражданам.