Hərbi Prokurorluqda Vətən müharibəsinin iştirakçısı olan bir qrup hərbi qulluqçunun iştirakı ilə 8 Noyabr – Zəfər Gününün 5-ci ildönümünə həsr olunan tədbir keçirilib.
Bu barədə Hərbi Prokurorluqdan məlumat verilib.
Bildirilib ki, tədbirdə Baş prokurorun müavini - hərbi prokuror Bəhruz Əhmədov Zəfər bayramı münasibətilə Azərbaycan xalqını, o cümlədən hərbi qulluqçuları və hərbi prokurorluğun kollektivini təbrik edib.
O, həmçinin tarixi zəfərin qazanılmasında Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin və onun ən yaxın silahdaşı, Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevanın əvəzsiz rolundan, habelə döyüşlərdə hərbçilərin şücaətindən danışıb.
Vurğulanıb ki, prokurorluq orqanları, o cümlədən hərbi prokurorluq əməkdaşları həmin günlərdə təkcə hüququ və ədaləti qorumaqla kifayətlənməyib, eyni zamanda vətəndaşlıq və insanlıq borcunu layiqincə yerinə yetirib, Vətən sevgisi nümayiş etdirib.

В Военной прокуратуре проведено мероприятие, посвященное Дню Победы
В Военной прокуратуре с участием группы военнослужащих – участников Отечественной войны – проведено мероприятие, посвященное 5-й годовщине 8 Ноября – Дня Победы.
Об этом сообщили в Военной прокуратуре.
Отмечено, что на мероприятии заместитель генерального прокурора – военный прокурор Бахруз Ахмедов поздравил азербайджанский народ, в том числе военнослужащих и коллектив Военной прокуратуры, с Днем Победы.
Он также рассказал о незаменимой роли Победоносного Верховного Главнокомандующего Ильхама Алиева и его ближайшего соратника, Первого вице-президента Мехрибан ханум Алиевой в достижении исторической победы, а также о доблести военнослужащих в боях.
Было подчеркнуто, что органы прокуратуры, в том числе сотрудники Военной прокуратуры, в те дни не только защищали закон и справедливость, но и достойно выполняли свой гражданский и человеческий долг, демонстрируя любовь к Родине.