Hərbi Prokurorluqda yenilik – “962” nömrəli Etimad xətti yaradılıb
Prokurorluq orqanlarının fəaliyyətində operativliyin təmin edilməsi, vətəndaşların məmnunluq səviyyəsinin yüksəldilməsi istiqamətində mütəmadi olaraq işlər görülməkdədir.
Həyata keçirilən tədbirlərin davamı kimi Baş prokurorun tapşırıq və tövsiyələri əsasında Hərbi prokurorun təşəbbüsü və rəhbərliyi ilə Hərbi Prokurorluqda həyata keçirilən köklü və intensiv islahatlar çərçivəsində, Silahlı Qüvvələrdə korrupsiyaya qarşı mübarizə və ona şərait yaradan halların aradan qaldırılması, şəffaflığın artırılması, hərbi qulluqçular və onların ailə üzvləri ilə Hərbi Prokurorluq arasındakı etimadın möhkəmləndirilməsi, cinayətkarlığa və digər qanun pozuntularına qarşı tədbirlərin çevikliyini, vətəndaşların hüquqlarının daha etibarlı müdafiəsini, eləcə də müraciət imkanının asanlaşdırılmasını, bir sözlə, istənilən neqativ halın və ağır nəticənin vaxtında qarşısının alınmasını təmin etmək məqsədi ilə "962" Etimad xətti yaradılmışdır.
Vurğulanmalıdır ki, aşkarlığın, əlçatanlığın və operativliyin təmin edilməsi məqsədilə müasir informasiya-kommunikasiya texnologiyalarından istifadə edilməklə səs yazılarının qeydə alınacağı və fasiləsiz olaraq fəaliyyət göstərəcək Xəttə müraciətlərin qeydə alınması və cavablandırılması respublikanın istənilən regionundan stasionar telefonlar, eləcə də mobil operatorlar vasitəsilə ödənişsiz həyata keçiriləcəkdir.

Новшество в Военной прокуратуре – создана «горячая линия доверия» под номером «962»
В деятельности органов прокуратуры на постоянной основе проводятся работы по обеспечению оперативности и повышению уровня удовлетворенности граждан.
В рамках коренных и интенсивных реформ, проводимых в Военной прокуратуре по инициативе и под руководством Военного прокурора, на основе поручений и рекомендаций Генерального прокурора, и в продолжение осуществляемых мер, в целях борьбы с коррупцией в Вооруженных Силах и устранения условий, способствующих ей, повышения прозрачности, укрепления доверия между военнослужащими и членами их семей и Военной прокуратурой, обеспечения оперативности мер по борьбе с преступностью и другими нарушениями закона, более надежной защиты прав граждан, а также упрощения возможности обращения, одним словом, своевременного предотвращения любых негативных явлений и тяжелых последствий, создана «горячая линия доверия» «962».
Следует отметить, что в целях обеспечения открытости, доступности и оперативности, с использованием современных информационно-коммуникационных технологий, регистрация и ответы на обращения, поступающие на Линию, где будут записываться голосовые сообщения и которая будет функционировать бесперебойно, будут осуществляться бесплатно со стационарных телефонов, а также посредством мобильных операторов из любого региона республики.