Haləbdə komendant saatı tətbiq edildi
Suriya Ordusu Hələbin Şeyx Məqsud, Əşrəfiyyə və Bəni Zeyd məhəllələrində saat 13:30-dan etibarən komendant saatının tətbiq ediləcəyini açıqlayıb. Bildirilib ki, YPG/SDF silahlı dəstələrinə qarşı antiterror əməliyyatı keçiriləcək və əhali bu mövqelərdən uzaq durmağa çağırılıb.
Redaksiya məlumat verir ki, Hələbdə aparılan antiterror əməliyyatını izləyən media nümayəndələrinə qarşı YPG/SDF üzvləri tərəfindən atəş açılıb. Hadisə zamanı pilotsuz uçuş aparatları ilə reportaj hazırlayan jurnalistlərin təhlükə ilə üzləşdiyi qeyd olunub.
Türkiyənin Milli Müdafiə Nazirliyi əməliyyatın tam şəkildə Suriya Ordusu tərəfindən həyata keçirildiyini bəyan edib. Nazirlik Suriyanın təhlükəsizliyinin öz təhlükəsizlikləri olduğunu vurğulayıb və ölkənin birlik, suverenlik və ərazi bütövlüyü prinsipləri əsasında terror təşkilatlarına qarşı mübarizəni dəstəklədiyini bildirib. Açıqlamada qeyd olunub ki, “Bir dövlət, bir ordu” prinsipi çərçivəsində Suriya tərəfindən rəsmi yardım istənildiyi təqdirdə, Türkiyə lazımi dəstəyi göstərməyə hazırdır.

Сирийская армия объявила о введении комендантского часа в районах Алеппо Шейх Максуд, Ашрафия и Бани Зейд с 13:30. Было заявлено, что будет проведена антитеррористическая операция против вооруженных формирований YPG/SDF, и население призвано держаться подальше от этих позиций.
Редакция сообщает, что члены YPG/SDF открыли огонь по представителям СМИ, освещавшим антитеррористическую операцию в Алеппо. Отмечается, что журналисты, готовившие репортажи с помощью беспилотных летательных аппаратов, подверглись опасности во время инцидента.
Министерство национальной обороны Турции заявило, что операция полностью проводится Сирийской армией. Министерство подчеркнуло, что безопасность Сирии является их собственной безопасностью, и заявило о поддержке борьбы с террористическими организациями на основе принципов единства, суверенитета и территориальной целостности страны. В заявлении отмечалось, что в рамках принципа «одно государство, одна армия» Турция готова оказать необходимую поддержку, если Сирия обратится за официальной помощью.