Haləbdə komendant saatı tətbiq edildi
Suriya Ordusu Hələbin Şeyx Məqsud, Əşrəfiyyə və Bəni Zeyd məhəllələrində saat 13:30-dan etibarən komendant saatının tətbiq ediləcəyini açıqlayıb. Bildirilib ki, YPG/SDF silahlı dəstələrinə qarşı antiterror əməliyyatı keçiriləcək və əhali bu mövqelərdən uzaq durmağa çağırılıb.
Redaksiya məlumat verir ki, Hələbdə aparılan antiterror əməliyyatını izləyən media nümayəndələrinə qarşı YPG/SDF üzvləri tərəfindən atəş açılıb. Hadisə zamanı pilotsuz uçuş aparatları ilə reportaj hazırlayan jurnalistlərin təhlükə ilə üzləşdiyi qeyd olunub.
Türkiyənin Milli Müdafiə Nazirliyi əməliyyatın tam şəkildə Suriya Ordusu tərəfindən həyata keçirildiyini bəyan edib. Nazirlik Suriyanın təhlükəsizliyinin öz təhlükəsizlikləri olduğunu vurğulayıb və ölkənin birlik, suverenlik və ərazi bütövlüyü prinsipləri əsasında terror təşkilatlarına qarşı mübarizəni dəstəklədiyini bildirib. Açıqlamada qeyd olunub ki, “Bir dövlət, bir ordu” prinsipi çərçivəsində Suriya tərəfindən rəsmi yardım istənildiyi təqdirdə, Türkiyə lazımi dəstəyi göstərməyə hazırdır.

The Syrian Army announced that a curfew will be imposed in the Sheikh Maqsoud, Ashrafieh, and Bani Zeid neighborhoods of Aleppo starting at 13:30. It was stated that an anti-terrorism operation will be conducted against YPG/SDF armed groups, and the public has been urged to stay away from these positions.
The editorial office reports that YPG/SDF members opened fire on media representatives covering the anti-terrorism operation in Aleppo. It was noted that journalists preparing reports with drones faced danger during the incident.
Turkey's Ministry of National Defense stated that the operation is being carried out entirely by the Syrian Army. The ministry emphasized that Syria's security is their own security and that they support the fight against terrorist organizations based on the principles of the country's unity, sovereignty, and territorial integrity. The statement noted that within the framework of the "one state, one army" principle, Turkey is ready to provide necessary support if official assistance is requested by the Syrian side.