Fransa və Yunanıstan müdafiə sahəsində əməkdaşlığı gücləndirir
Fransa və Yunanıstan arasında müdafiə sahəsində əməkdaşlığın gücləndirilməsi istiqamətində mühüm addımlar atılır. Bu çərçivədə, Fransa Müdafiə naziri Katrin Votrenin rəhbərliyi ilə nümayəndə heyəti Yunanıstandakı Salamis Gəmiqayırma Zavodunu ziyarət edib. Ziyarət, hər iki ölkənin müdafiə qabiliyyətinin artırılmasına yönəlmiş strateji əməkdaşlığın bir hissəsi kimi qiymətləndirilir.
Redaksiya Defenceturk-ə istinadən məlumat verir ki, Fransa Müdafiə naziri Katrin Votren və onu müşayiət edən nümayəndə heyəti Yunanıstanda yerləşən Salamis Gəmiqayırma Zavodunu ziyarət edib. Ziyarət zamanı Fransa tərəfini Yunanıstandakı Fransa səfiri Lorans Auer, Naval Group şirkətinin baş direktoru Pyer-Erik Pommelet və digər yüksək vəzifəli şəxslər müşayiət ediblər. Heyət, zavodun infrastrukturunu və 2023-cü ildən bəri Yunanıstan və Fransa Hərbi Dəniz Qüvvələri üçün həyata keçirilən layihələri nəzərdən keçirib.
Ziyarət, hər iki ölkənin hərbi-sənaye kompleksləri arasında əməkdaşlığın daha da dərinləşməsinə xidmət edir. Bu əməkdaşlıq, gəmiqayırma sahəsində təcrübə mübadiləsi, yeni texnologiyaların tətbiqi və birgə layihələrin həyata keçirilməsi kimi müxtəlif sahələri əhatə edir. Fransa və Yunanıstanın müdafiə sahəsindəki əməkdaşlığı, hər iki ölkənin təhlükəsizliyinin gücləndirilməsinə və regional sabitliyə töhfə verir. Ziyarət, həmçinin, Fransa və Yunanıstan arasında müdafiə əməkdaşlığının inkişaf etdirilməsi və gələcək layihələrin müzakirəsi üçün bir platforma rolunu oynayıb.

Франция и Греция укрепляют сотрудничество в оборонной сфере
Предпринимаются важные шаги по укреплению сотрудничества между Францией и Грецией в оборонной сфере. В рамках этого визита делегация во главе с министром обороны Франции Катрин Вотрен посетила судостроительный завод Salamis в Греции. Визит оценивается как часть стратегического сотрудничества, направленного на повышение оборонного потенциала обеих стран.
Redaksiya, ссылаясь на Defenceturk, сообщает, что министр обороны Франции Катрин Вотрен и сопровождающая ее делегация посетили судостроительный завод Salamis, расположенный в Греции. Во время визита французскую сторону сопровождали посол Франции в Греции Лоранс Ауэр, генеральный директор компании Naval Group Пьер-Эрик Поммеле и другие высокопоставленные лица. Делегация ознакомилась с инфраструктурой завода и проектами, реализуемыми для ВМС Греции и Франции с 2023 года.
Визит способствует дальнейшему углублению сотрудничества между военно-промышленными комплексами обеих стран. Это сотрудничество охватывает различные области, такие как обмен опытом в области судостроения, внедрение новых технологий и реализация совместных проектов. Сотрудничество Франции и Греции в оборонной сфере способствует укреплению безопасности обеих стран и региональной стабильности. Визит также послужил платформой для развития оборонного сотрудничества между Францией и Грецией и обсуждения будущих проектов.