Fransa Xarici İşlər Nazirliyi İranın pilotsuz uçuş aparatları ilə Azərbaycan ərazisinə törətdiyi hücumu qətiyyətlə pislədiyini açıqlayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Fransa XİN bu haqda “X” sosial şəbəkəsində yazıb.
“Fransa bu səhər Azərbaycanda Naxçıvan Beynəlxalq Hava Limanına yönəlmiş İran dronlarının hücumunu ən qəti şəkildə pisləyir. Fransa hücum zamanı xəsarət alan dörd nəfərin tezliklə sağalmasını arzulayır.
Bu əsassız hücuma qarşı Azərbaycanla tam həmrəyliyini bildirir; bu hücum Azərbaycanın suverenliyinin və beynəlxalq hüququn açıq şəkildə pozulmasıdır”, - paylaşımda qeyd edilib.

Франция решительно осудила нападение Ирана
Министерство иностранных дел Франции решительно осудило нападение Ирана с использованием беспилотных летательных аппаратов на территорию Азербайджана.
Как сообщает редакция, МИД Франции написал об этом в социальной сети «X».
«Франция самым решительным образом осуждает сегодняшнее нападение иранских дронов на Международный аэропорт Нахичевана в Азербайджане. Франция желает скорейшего выздоровления четырем пострадавшим в результате нападения.
Мы выражаем полную солидарность с Азербайджаном в связи с этим необоснованным нападением; это нападение является явным нарушением суверенитета Азербайджана и международного права», — говорится в сообщении.