Fələstin nümayəndəsi BMT-də İsrailin siyasətini tənqid etdi
Fələstin nümayəndəsinin BMT-dəki çıxışı, İsrailin Fələstin torpaqlarındakı fəaliyyətinə dair beynəlxalq ictimaiyyətin diqqətini bir daha çəkdi. Riyad Mansurun çıxışı, İsrailin işğal siyasətinə qarşı güclü bir etiraz olaraq qiymətləndirildi və Fələstin xalqının öz müqəddəratını təyin etmə hüququnun müdafiəsi kimi səsləndi.
Redaksiya xəbər verir ki, Fələstinin Birləşmiş Millətlər Təşkilatındakı (BMT) daimi nümayəndəsi Riyad Mansur, Tel-Əviv rəhbərliyinin Fələstin torpaqlarında "suveren olmadığını" bildirdi. Mansur, İsrailin baş naziri Binyamin Netanyahunun "əbədi işğal" vədinə sərt reaksiya göstərdi. Bu açıqlama, İsrailin Fələstin ərazilərindəki siyasətinə qarşı beynəlxalq təzyiqlərin artdığı bir vaxta təsadüf etdi.
Mansurun çıxışı, İsrailin Fələstin torpaqlarını işğal etməsi və bu ərazilərdəki fəaliyyətlərinin beynəlxalq hüquqa zidd olması ilə bağlı Fələstin tərəfinin mövqeyini bir daha vurğuladı. O, İsrailin işğal siyasətinin davam etməsinin, bölgədə sülh və sabitliyin təmin olunmasına mane olduğunu qeyd etdi. Mansur, BMT-nin İsrailin işğalına son qoyulması və Fələstin xalqının öz müqəddəratını təyin etməsi üçün daha qətiyyətli addımlar atmasını tələb etdi. Bu çıxış, Fələstin məsələsinin beynəlxalq arenada yenidən gündəmə gəlməsinə və müzakirə olunmasına səbəb oldu. Riyad Mansurun sözləri, Fələstin xalqının haqlı davasının beynəlxalq ictimaiyyət tərəfindən dəstəklənməsi üçün bir çağırış kimi səsləndi.

Palestinian Representative Criticizes Israel's Policies at the UN
The speech by the Palestinian representative at the UN once again drew the international community's attention to Israel's activities in Palestinian territories. Riyad Mansour's address was seen as a strong protest against Israel's occupation policies and a defense of the Palestinian people's right to self-determination.
Redaksiya reports that Riyad Mansour, Palestine's Permanent Observer to the United Nations (UN), stated that the Tel Aviv leadership is "not sovereign" in Palestinian territories. Mansour reacted sharply to Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu's promise of "eternal occupation." This statement coincided with increasing international pressure against Israel's policies in the Palestinian territories.
Mansour's speech once again emphasized the Palestinian side's position regarding Israel's occupation of Palestinian lands and the violation of international law by its activities in these areas. He noted that the continuation of Israel's occupation policies hinders the establishment of peace and stability in the region. Mansour demanded that the UN take more decisive steps to end Israel's occupation and ensure the self-determination of the Palestinian people. This speech led to the Palestinian issue being back on the international agenda and discussed. Riyad Mansour's words resonated as a call for the international community to support the just cause of the Palestinian people.