Fədakar ömrü dəyərlər üzərində qurulmuş bir uğur hekayəsi olan Möhtəşəm Xanım!
Sevgi və şəfqətin, inam və etibarın ünvanı,ənənəvi dəyərlər və müasirliyin vəhdətindən yoğrulan bütöv şəxsiyyət, dinamik fəaliyyət və davamlı uğurun zərif siması - Mehriban Əliyeva !
İctimai və sosial fəaliyyətinin məqsədləri, qərarlarında insan talelərini önə çəkməsi, qadınlara və gənclərə ötürdüyü mesajı ilə sübut edir ki, qadın zərifliyi və lider qətiyyəti bir yerdə olanda, təsir dairəsi daha geniş, nəticələr daha dərin olur...
Birinci vitse-prezident kimi xidmətinin məzmununu - təkcə sosial, təhsil, səhiyyə və mədəniyyət sahələrinə sistemli dəstək deyil, həm də Azərbaycan qadınının dövlət siyasətində real və təsirli iştirakının mümkünlüyünü yaşanmış nümunəyə çevirməsidir...
O, hər gün sübut etməkdədir ki, qadınlar milli dəyərlərə, ailə institutuna, cəmiyyətin inkişafına söykənəndə daha böyük hədəflərə çata və dövlət idarəçiliyində daha mühüm rol oynaya bilərlər.
Bu gün ailə, cəmiyyət və dövlət üçlüyündə öz həlledici yerini almaq istəyən hər bir Azərbaycan qadını onun timsalında özünü görür – zəhmətkeş və ağıllı, duyğulu və müdrik...
Yorulmaz fəaliyyəti təkcə ötən illərin konkret və danılmaz nəticələri ilə deyil, həm də gələcək onilliklərin aydın hədəfləri ilə ölçülür...
O, bizim hamımızı sadıcə təmsil etmir, dəyişdirir, gücləndirir, ruh verir, bütün qadınlar üçün həm ilham, həm də inam mənbəyi olur...
Fədakar ömrü dəyərlər üzərində qurulmuş bir uğur hekayəsi olan Möhtəşəm Xanım,doğum gününüz mübarək!

Magnificent Lady, whose dedicated life is a success story built on values!
The embodiment of love and compassion, faith and trust, a complete personality forged from the unity of traditional values and modernity, the elegant face of dynamic activity and continuous success - Mehriban Aliyeva!
The goals of her public and social activities, her prioritization of human destinies in her decisions, and the message she conveys to women and youth prove that when feminine grace and leadership determination are combined, the sphere of influence is wider, and the results are deeper...
The essence of her service as First Vice-President is not only systematic support for social, educational, healthcare, and cultural fields, but also turning the possibility of real and effective participation of Azerbaijani women in state policy into a lived example...
She proves every day that when women rely on national values, the institution of family, and the development of society, they can achieve greater goals and play a more significant role in state governance.
Today, every Azerbaijani woman who wants to take her decisive place in the trinity of family, society, and state sees herself in her example – hardworking and intelligent, sensitive and wise...
Her tireless activity is measured not only by the concrete and undeniable results of past years but also by the clear goals of future decades...
She doesn't just represent all of us; she transforms, strengthens, inspires, becoming a source of both inspiration and confidence for all women...