ABŞ Federal Təhqiqatlar Bürosu (FBI) 2016-cı il prezident seçkilərində Rusiyanın Donald Trampı dəstəklədiyinə dair minlərlə mühüm sənədi ələ keçirib.
Redaksiya xəbər verir ki, bu barədə “Fox News” məlumat yayıb. Bildirilir ki, sənədlərin bir hissəsi sonradan qəsdən məhv edilmək istənib.
Mənbəyə görə, sözügedən sənədlərdə Rusiyanın Trampın kampaniyasını dolayısı ilə dəstəkləməsi, əlaqəli şəxslərlə təmaslar və seçkiyə müdaxilə iddialarına dair detallar yer alır.
Məsələ ilə bağlı nə FBI, nə də Trampın nümayəndə heyətindən rəsmi açıqlama verilməyib. Amerikalı müstəqil ekspertlər isə sənədlərin ictimaiyyətə açıqlanmasının geniş siyasi nəticələr doğura biləcəyini bildirirlər.

ФБР изъяло тысячи документов о поддержке Россией Трампа
Федеральное бюро расследований США (ФБР) изъяло тысячи важных документов, касающихся поддержки Россией Дональда Трампа на президентских выборах 2016 года.
Как сообщает редакция, об этом информирует «Fox News». Отмечается, что часть документов впоследствии пытались умышленно уничтожить.
По данным источника, в указанных документах содержатся подробности о косвенной поддержке Россией кампании Трампа, контактах с связанными лицами и утверждениях о вмешательстве в выборы.
Ни ФБР, ни представители Трампа не сделали официальных заявлений по этому вопросу. Американские независимые эксперты заявляют, что обнародование документов может привести к широким политическим последствиям.