ABŞ Federal Təhqiqatlar Bürosu (FBI) siyasətçi və ictimai fəal Çarli Körkə qarşı törədilən sui-qəsdin araşdırılması çərçivəsində məlumat verən şəxslərə mükafat vəd edib. Qurum bildirib ki, cinayəti törədənlərin kimliyinin müəyyənləşdirilməsinə və yaxalanmasına yardımçı olacaq informasiyanı təqdim edənlərə 100 min ABŞ dollarınadək ödəniş ediləcək.
Redaksiya xəbər verir ki, FBI bu təşəbbüslə həm vətəndaşların təhlükəsizliyini təmin etməyi, həm də istintaq prosesinin sürətləndirilməsini hədəfləyir. Qurum ictimaiyyəti əməkdaşlığa çağıraraq, hadisənin üstünün tezliklə açılacağına ümidvar olduğunu açıqlayıb.
Məlumata görə, Körk ABŞ-ın Yuta ştatında çıxışı zamanı silahlı hücuma məruz qalmış və ağır yaralanmışdı. Hadisə ilə bağlı istintaq davam edir.

Федеральное бюро расследований США (ФБР) пообещало вознаграждение лицам, предоставившим информацию в рамках расследования покушения на политика и общественного деятеля Чарли Кирка. Ведомство заявило, что тем, кто предоставит информацию, которая поможет установить личность и задержать виновных в преступлении, будет выплачено до 100 тысяч долларов США.
Редакция сообщает, что этой инициативой ФБР стремится как обеспечить безопасность граждан, так и ускорить процесс расследования. Ведомство призвало общественность к сотрудничеству, выразив надежду на скорое раскрытие инцидента.
По имеющимся данным, Кирк подвергся вооруженному нападению и был тяжело ранен во время выступления в штате Юта, США. Расследование инцидента продолжается.