ABŞ Federal Təhqiqatlar Bürosu (FBI) siyasətçi və ictimai fəal Çarli Körkə qarşı törədilən sui-qəsdin araşdırılması çərçivəsində məlumat verən şəxslərə mükafat vəd edib. Qurum bildirib ki, cinayəti törədənlərin kimliyinin müəyyənləşdirilməsinə və yaxalanmasına yardımçı olacaq informasiyanı təqdim edənlərə 100 min ABŞ dollarınadək ödəniş ediləcək.
Redaksiya xəbər verir ki, FBI bu təşəbbüslə həm vətəndaşların təhlükəsizliyini təmin etməyi, həm də istintaq prosesinin sürətləndirilməsini hədəfləyir. Qurum ictimaiyyəti əməkdaşlığa çağıraraq, hadisənin üstünün tezliklə açılacağına ümidvar olduğunu açıqlayıb.
Məlumata görə, Körk ABŞ-ın Yuta ştatında çıxışı zamanı silahlı hücuma məruz qalmış və ağır yaralanmışdı. Hadisə ilə bağlı istintaq davam edir.

The U.S. Federal Bureau of Investigation (FBI) has promised a reward to individuals providing information as part of the investigation into the assassination attempt against politician and public activist Charlie Kirk. The agency stated that those who provide information that helps identify and apprehend the perpetrators of the crime will be paid up to 100,000 U.S. dollars.
The editorial office reports that with this initiative, the FBI aims to both ensure the safety of citizens and accelerate the investigation process. The agency called on the public for cooperation, stating its hope that the incident will be solved soon.
According to information, Kirk was subjected to an armed attack during his speech in Utah, USA, and was seriously injured. The investigation into the incident is ongoing.