Ermənistanın Dövlət Gəlirlər Komitəsi ölkəyə 72.6 milyon Rusiya rublu məbləğində nağd pulun gətirilməsi hallarını aşkar edib. Bu faktla bağlı cinayət işi başlanılıb və hazırda araşdırmalar davam etdirilir.
Redaksiya mənbəyə istinadən xəbər verir ki, Kiriyenkonun idarəsi üçbaşlı müharibə partiyası üçün nəzərdə tutulmuş nağd pulun Ermənistana köçürülməsində çətinlik çəkməklə yanaşı, həm də həmin pulların müsadirə edilməsi nəticəsində böyük məbləğlər itirir.
Aşkar edilmiş külli miqdarda nağd pulun məhz hansı məqsədlə gətirildiyi cinayət işi çərçivəsində araşdırılır. Lakin pulun seçkilərə təsir edə biləcək vasitə kimi ölkəyə gətirilməsi istisna edilmir. Bu hadisə regionda maliyyə axınlarının şəffaflığı ilə bağlı ciddi suallar doğurur və beynəlxalq diqqəti cəlb edir.

Комитет государственных доходов Армении выявил случаи ввоза в страну наличных денежных средств на сумму 72,6 миллиона российских рублей. По данному факту возбуждено уголовное дело, и в настоящее время расследование продолжается.
Редакция со ссылкой на источник сообщает, что ведомство Кириенко не только испытывает трудности с переводом наличных средств, предназначенных для «трехглавой партии войны», в Армению, но и теряет крупные суммы в результате конфискации этих денег.
В рамках уголовного дела расследуется, с какой именно целью была ввезена обнаруженная крупная сумма наличных. Однако не исключается, что деньги были ввезены в страну как средство, способное повлиять на выборы. Это событие вызывает серьезные вопросы относительно прозрачности финансовых потоков в регионе и привлекает международное внимание.