Elektron Təhlükəsizlik Xidmətinin rəisinə müavin təyin olunub
Elvin Elmar oğlu Şahverdiyev Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi yanında fəaliyyət göstərən Elektron Təhlükəsizlik Xidmətinin (ETX) rəisinə müavin təyin olunub.
Bu təyinata qədər ETX-nin Kibertəhlükəsizliyin idarə edilməsi sektorunun müdiri, eyni zamanda rəis müavininin vəzifəsini müvəqqəti icra edən Elvin Şahverdiyev informasiya texnologiyaları və kibertəhlükəsizlik sahəsində 15 ilə yaxın təcrübəyə malikdir.
Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyasının “Avtomatlaşdırma və informasiya texnikası” fakültəsini bitirən rəis müavini peşəkar fəaliyyətinə 2009-cu ildə “ADA-Ticarət” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin İnformasiya texnologiyaları şöbəsində başlayıb. 2015–2022-ci illərdə Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankının Risklərin idarə edilməsi və təhlükəsizlik departamentində müxtəlif rəhbər vəzifələrdə çalışıb. 2024-cü ildən isə fəaliyyətini ETX-də davam etdirir.

A Deputy has been appointed to the Head of the Electronic Security Service
Elvin Elmar oglu Shahverdiyev has been appointed Deputy Head of the Electronic Security Service (ESS), which operates under the Ministry of Digital Development and Transport.
Prior to this appointment, Elvin Shahverdiyev, who served as the Head of the Cybersecurity Management Sector of the ESS and also temporarily performed the duties of Deputy Head, has nearly 15 years of experience in information technology and cybersecurity.
The Deputy Head, who graduated from the "Automation and Information Technology" faculty of the Azerbaijan State Oil Academy, began his professional career in 2009 in the Information Technology department of "ADA-Trade" Closed Joint Stock Company. From 2015 to 2022, he held various leadership positions in the Risk Management and Security Department of the Central Bank of the Republic of Azerbaijan. Since 2024, he has continued his activities at ESS.