Elektron Təhlükəsizlik Xidmətinin rəisinə müavin təyin olunub
Elvin Elmar oğlu Şahverdiyev Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi yanında fəaliyyət göstərən Elektron Təhlükəsizlik Xidmətinin (ETX) rəisinə müavin təyin olunub.
Bu təyinata qədər ETX-nin Kibertəhlükəsizliyin idarə edilməsi sektorunun müdiri, eyni zamanda rəis müavininin vəzifəsini müvəqqəti icra edən Elvin Şahverdiyev informasiya texnologiyaları və kibertəhlükəsizlik sahəsində 15 ilə yaxın təcrübəyə malikdir.
Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyasının “Avtomatlaşdırma və informasiya texnikası” fakültəsini bitirən rəis müavini peşəkar fəaliyyətinə 2009-cu ildə “ADA-Ticarət” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin İnformasiya texnologiyaları şöbəsində başlayıb. 2015–2022-ci illərdə Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankının Risklərin idarə edilməsi və təhlükəsizlik departamentində müxtəlif rəhbər vəzifələrdə çalışıb. 2024-cü ildən isə fəaliyyətini ETX-də davam etdirir.

Назначен заместитель руководителя Службы электронной безопасности
Эльвин Эльмар оглу Шахвердиев назначен заместителем руководителя Службы электронной безопасности (СЭБ), действующей при Министерстве цифрового развития и транспорта.
До этого назначения Эльвин Шахвердиев, занимавший должность заведующего сектором управления кибербезопасностью СЭБ, а также временно исполнявший обязанности заместителя руководителя, имеет почти 15-летний опыт работы в сфере информационных технологий и кибербезопасности.
Заместитель руководителя, окончивший факультет «Автоматизация и информационная техника» Азербайджанской государственной нефтяной академии, начал свою профессиональную деятельность в 2009 году в отделе информационных технологий Закрытого акционерного общества «ADA-Ticarət». В 2015–2022 годах он занимал различные руководящие должности в департаменте управления рисками и безопасности Центрального банка Азербайджанской Республики. С 2024 года он продолжает свою деятельность в СЭБ.