Albaniya Baş naziri Edi Rama İtaliya ilə münasibətlər barədə maraqlı açıqlama verib. O, ölkəsinin İtaliyaya həmişə müsbət yanaşdığını vurğulayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Baş nazir Edi Rama İtaliyanın Baş naziri Corciya Meloninin qadın olmasının qərar qəbul etmədə əlavə təsirə malik olduğunu bildirib. Bu vəziyyətin "yox" deməyi daha da çətinləşdirdiyini qeyd edib.
Rama bu sözləri iki ölkə arasındakı güclü əlaqələrin təzahürü kimi söyləyib. Onun bəyanatı beynəlxalq ictimaiyyətdə maraqla qarşılanıb.

Эди Рама: Невозможно сказать "нет" женщине-премьер-министру
Премьер-министр Албании Эди Рама сделал интересное заявление об отношениях с Италией. Он подчеркнул, что его страна всегда позитивно относилась к Италии.
Как сообщает Redaksiya, премьер-министр Эди Рама заявил, что тот факт, что премьер-министр Италии Джорджия Мелони является женщиной, оказывает дополнительное влияние на принятие решений. Он отметил, что эта ситуация еще больше затрудняет возможность сказать "нет".
Рама произнес эти слова как проявление крепких связей между двумя странами. Его заявление было встречено с интересом международной общественностью.