DTX tərəfindən saxlanılan Məmməd İbrahimliyə ittiham irəli sürülüb
Dövlət Təhlükəsizliyi Xidməti tərəfindən saxlanılan AXCP Rəyasət Heyətinin üzvü Məmməd İbrahimliyə ittiham elan olunub.
Ona Cinayət Məcəlləsinin 278.1 (hakimiyyəti zorla ələ keçirməyə və ya onu zorla saxlamağa, dövlətin konstitusiya quruluşunu zorla dəyişdirməyə yönələn hərəkətlər) maddəsi ilə ittiham irəli sürülüb.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Xalq Cəbhəsi Partiyasının ( AXCP) sədri Əli Kərimli və partiyanın Rəyasət Heyətinin üzvü Məmməd İbrahim barələrində aparılan araşdırma çərçivəsində DTX-də dindiriliblər.
Onların evində axtarış aparıldıqdan sonra onlar Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinə aparılıblar.
Məlumata görə, Əli Kərimlinin və Məmməd İbrahimin evindəki axtarış və dindirilmə Ramiz Mehdiyevin DTX-da istintaq olunan cinayət işi ilə əlaqədardır.
Xatırladaq ki, Prezident Administrasiyasının sabiq rəhbəri Ramiz Mehdiyev Cinayət Məcəlləsinin 278.1 (dövlət hakimiyyətini ələ keçirməyə yönələn əməllər), 274 (dövlətə xəyanət) və 193-1.3.2-ci (cinayət yolu ilə əldə edilmiş əmlakı leqallaşdırma) maddələri ilə ittiham olunur. (APA)

Mammad Ibrahimli, a member of the Presidium of the Azerbaijani Popular Front Party (APFP), who was detained by the State Security Service, has been charged.
He has been charged under Article 278.1 of the Criminal Code (actions aimed at forcibly seizing or forcibly retaining power, or forcibly changing the constitutional order of the state).
It should be noted that the chairman of the Azerbaijani Popular Front Party (APFP), Ali Karimli, and Mammad Ibrahim, a member of the party's Presidium, were interrogated at the SSS as part of an investigation concerning them.
After a search of their homes, they were taken to the State Security Service.
According to information, the search and interrogation at the homes of Ali Karimli and Mammad Ibrahim are related to the criminal case of Ramiz Mehdiyev, which is under investigation at the SSS.
It is recalled that the former head of the Presidential Administration, Ramiz Mehdiyev, is accused under Article 278.1 (actions aimed at seizing state power), Article 274 (treason), and Article 193-1.3.2 (legalization of property obtained through criminal means) of the Criminal Code. (APA)