DTX tərəfindən saxlanılan Məmməd İbrahimliyə ittiham irəli sürülüb
Dövlət Təhlükəsizliyi Xidməti tərəfindən saxlanılan AXCP Rəyasət Heyətinin üzvü Məmməd İbrahimliyə ittiham elan olunub.
Ona Cinayət Məcəlləsinin 278.1 (hakimiyyəti zorla ələ keçirməyə və ya onu zorla saxlamağa, dövlətin konstitusiya quruluşunu zorla dəyişdirməyə yönələn hərəkətlər) maddəsi ilə ittiham irəli sürülüb.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Xalq Cəbhəsi Partiyasının ( AXCP) sədri Əli Kərimli və partiyanın Rəyasət Heyətinin üzvü Məmməd İbrahim barələrində aparılan araşdırma çərçivəsində DTX-də dindiriliblər.
Onların evində axtarış aparıldıqdan sonra onlar Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinə aparılıblar.
Məlumata görə, Əli Kərimlinin və Məmməd İbrahimin evindəki axtarış və dindirilmə Ramiz Mehdiyevin DTX-da istintaq olunan cinayət işi ilə əlaqədardır.
Xatırladaq ki, Prezident Administrasiyasının sabiq rəhbəri Ramiz Mehdiyev Cinayət Məcəlləsinin 278.1 (dövlət hakimiyyətini ələ keçirməyə yönələn əməllər), 274 (dövlətə xəyanət) və 193-1.3.2-ci (cinayət yolu ilə əldə edilmiş əmlakı leqallaşdırma) maddələri ilə ittiham olunur. (APA)

Обвинение предъявлено Мамеду Ибрагимли, задержанному ГНБ
Члену Президиума Народно-фронтовой партии Азербайджана (ПНФА) Мамеду Ибрагимли, задержанному Государственной службой национальной безопасности (ГНБ), предъявлено обвинение.
Ему инкриминируется статья 278.1 Уголовного кодекса (действия, направленные на насильственный захват власти или насильственное удержание власти, насильственное изменение конституционного строя государства).
Отметим, что председатель Народно-фронтовой партии Азербайджана (ПНФА) Али Керимли и член Президиума партии Мамед Ибрагим были допрошены в ГНБ в рамках проводимого расследования в отношении них.
После обыска в их домах они были доставлены в Государственную службу национальной безопасности.
По имеющейся информации, обыск и допрос Али Керимли и Мамеда Ибрагима связаны с уголовным делом Рамиза Мехтиева, расследуемым в ГНБ.
Напомним, что бывший глава Администрации Президента Рамиз Мехтиев обвиняется по статьям 278.1 (действия, направленные на захват государственной власти), 274 (государственная измена) и 193-1.3.2 (легализация имущества, добытого преступным путем) Уголовного кодекса. (APA)