Donald Tramp Meksika körfəzi barədə zarafat etdi
ABŞ prezidenti Donald Tramp Meksika körfəzi ilə bağlı səsləndirdiyi açıqlamalarla diqqət çəkib. O, bu coğrafi ərazinin adının dəyişdirilməsi mövzusunda ironik və zarafat xarakterli fikirlər bildirib və açıqlamalar ictimai rezonans doğurub.
Redaksiya xəbər verir ki, ABŞ prezidenti Donald Tramp əvvəlcə Meksika körfəzini “Trump körfəzi” adlandırmaq istədiyini, lakin bunun təhlükəli nəticələrə səbəb ola biləcəyini düşündüyü üçün bu fikirdən daşındığını bildirib. O, “Mən onu ‘Trump körfəzi’ adlandırmaq istəyirdim, amma bunu etsəydim, öldürülə bilərdim deyə düşündüm” ifadəsini işlədib.
Donald Tramp daha sonra bu fikrin zarafat olduğunu qeyd edərək, əslində körfəzin adının dəyişdirilməsinin planlaşdırılmadığını vurğulayıb. Bununla belə, o, “Trump körfəzi” ifadəsinin səsləniş baxımından yaxşı olduğunu əlavə edib və “Bəlkə də bunu etmək olar, hələ gec deyil” deyə bildirib.
ABŞ prezidenti Donald Trampın bu açıqlamaları siyasi xarakter daşımadığını bildirməsinə baxmayaraq, bəyanat sosial şəbəkələrdə və mediada geniş müzakirələrə səbəb olub və müxtəlif reaksiyalarla qarşılanıb.

Дональд Трамп пошутил по поводу Мексиканского залива
Президент США Дональд Трамп привлек внимание своими заявлениями о Мексиканском заливе. Он высказал ироничные и шутливые мысли по поводу смены названия этого географического региона, и его заявления вызвали общественный резонанс.
Как сообщает редакция, президент США Дональд Трамп заявил, что изначально хотел назвать Мексиканский залив «Заливом Трампа», но отказался от этой идеи, посчитав, что это может привести к опасным последствиям. Он сказал: «Я хотел назвать его «Заливом Трампа», но подумал, что если бы я это сделал, меня могли бы убить».
Дональд Трамп позже отметил, что это была шутка, и подчеркнул, что на самом деле изменение названия залива не планируется. Тем не менее, он добавил, что выражение «Залив Трампа» звучит хорошо, и сказал: «Может быть, это можно сделать, еще не поздно».
Несмотря на то, что президент США Дональд Трамп заявил, что эти заявления не носят политического характера, они вызвали широкие обсуждения в социальных сетях и СМИ и встретили различные реакции.