Donald Tramp Meksika körfəzi barədə zarafat etdi
ABŞ prezidenti Donald Tramp Meksika körfəzi ilə bağlı səsləndirdiyi açıqlamalarla diqqət çəkib. O, bu coğrafi ərazinin adının dəyişdirilməsi mövzusunda ironik və zarafat xarakterli fikirlər bildirib və açıqlamalar ictimai rezonans doğurub.
Redaksiya xəbər verir ki, ABŞ prezidenti Donald Tramp əvvəlcə Meksika körfəzini “Trump körfəzi” adlandırmaq istədiyini, lakin bunun təhlükəli nəticələrə səbəb ola biləcəyini düşündüyü üçün bu fikirdən daşındığını bildirib. O, “Mən onu ‘Trump körfəzi’ adlandırmaq istəyirdim, amma bunu etsəydim, öldürülə bilərdim deyə düşündüm” ifadəsini işlədib.
Donald Tramp daha sonra bu fikrin zarafat olduğunu qeyd edərək, əslində körfəzin adının dəyişdirilməsinin planlaşdırılmadığını vurğulayıb. Bununla belə, o, “Trump körfəzi” ifadəsinin səsləniş baxımından yaxşı olduğunu əlavə edib və “Bəlkə də bunu etmək olar, hələ gec deyil” deyə bildirib.
ABŞ prezidenti Donald Trampın bu açıqlamaları siyasi xarakter daşımadığını bildirməsinə baxmayaraq, bəyanat sosial şəbəkələrdə və mediada geniş müzakirələrə səbəb olub və müxtəlif reaksiyalarla qarşılanıb.

U.S. President Donald Trump has drawn attention with his remarks about the Gulf of Mexico. He made ironic and joking comments about changing the name of this geographical area, and his statements have caused public resonance.
The editorial office reports that U.S. President Donald Trump initially stated he wanted to name the Gulf of Mexico “Trump Gulf,” but abandoned the idea, thinking it could lead to dangerous consequences. He said, “I wanted to call it ‘Trump Gulf,’ but I thought if I did, I might get killed.”
Donald Trump later noted that this was a joke, emphasizing that changing the gulf's name was not actually planned. However, he added that the phrase “Trump Gulf” sounds good and stated, “Maybe it can be done, it’s not too late.”
Despite U.S. President Donald Trump stating that these remarks were not political in nature, the statement has sparked widespread discussion on social media and in the media, receiving various reactions.