“Diferensial Tədris: Şagirdlərə Uyğunlaşan Sinif” layihəsi icra edilir
“Diferensial Tədris: Şagirdlərə Uyğunlaşan Sinif” qrant layihəsi çərçivəsində açılış mərasimi keçirilib.
Layihənin əsas məqsədi məktəbimizdə fərdiləşdirilmiş tədrisin keyfiyyətini artırmaqdır.
Bu məqsədlə 3 nəfər pedaqoji heyət üzvünün 1 ay ərzində Harvard Universitetinin “Differentiated Instruction Made Practical” kursunu uğurla tamamlaması, əldə etdikləri bilikləri bu sahədə təcrübəli mentorun dəstəyi ilə inkişaf etdirməsi və həmin bilikləri 1 ay ərzində hər həftə 1 sessiya olmaqla, ümumilikdə 12 sessiya vasitəsilə digər müəllimlərlə paylaşması nəzərdə tutulur.
Layihə çərçivəsində təqdim olunan Harvard Universitetinin “Differentiated Instruction Made Practical” kursu diferensial tədrisin tətbiqi üçün praktik və sınaqdan keçmiş strategiyalar təqdim edir. Kurs müəllimlərə sinifdə müxtəlif öyrənmə tərzlərinə uyğun metodlardan istifadə etməyi, hər bir şagirdin potensialını üzə çıxarmağı və tədrisi daha inklüziv və effektiv şəkildə təşkil etməyi öyrədir. Nəticə etibarilə məktəbdə fərdiləşdirilmiş və çevik öyrənmə mühiti formalaşacaq, müəllimlərin peşəkar bacarıqları inkişaf edəcək, şagirdlərin akademik nailiyyətləri yüksələcək.
Açılış mərasimində məktəbin direktoru Vəliyeva Zeynəb, direktor müavinləri Xəlilova Xanım, Salahova Təhminə və Quliyeva Könül çıxış edərək layihənin təhsilin keyfiyyətinin artırılmasında mühüm rol oynadığını vurğulayıblar.

“Differentiated Instruction: A Classroom Adapting to Students” Project is Being Implemented
An opening ceremony was held within the framework of the grant project "Differentiated Instruction: A Classroom Adapting to Students."
The main goal of the project is to improve the quality of personalized instruction in our school.
To this end, it is planned for 3 members of the pedagogical staff to successfully complete Harvard University's "Differentiated Instruction Made Practical" course within 1 month, develop the knowledge they gained with the support of an experienced mentor in this field, and share this knowledge with other teachers through a total of 12 sessions, with 1 session per week over a period of 1 month.
The Harvard University course "Differentiated Instruction Made Practical," offered within the project, provides practical and proven strategies for implementing differentiated instruction. The course teaches teachers how to use methods suitable for various learning styles in the classroom, unleash each student's potential, and organize instruction in a more inclusive and effective manner. As a result, a personalized and flexible learning environment will be formed at the school, teachers' professional skills will develop, and students' academic achievements will increase.
At the opening ceremony, the school director Valiyeva Zeynab, deputy directors Khalilova Khanim, Salahova Tahmina, and Guliyeva Konul delivered speeches, emphasizing the project's significant role in improving the quality of education.
It should be noted that the project is being implemented by Ismayilova Ayshan Eyyub qizi at School-Lyceum No. 166.