“Diferensial Tədris: Şagirdlərə Uyğunlaşan Sinif” layihəsi icra edilir
“Diferensial Tədris: Şagirdlərə Uyğunlaşan Sinif” qrant layihəsi çərçivəsində açılış mərasimi keçirilib.
Layihənin əsas məqsədi məktəbimizdə fərdiləşdirilmiş tədrisin keyfiyyətini artırmaqdır.
Bu məqsədlə 3 nəfər pedaqoji heyət üzvünün 1 ay ərzində Harvard Universitetinin “Differentiated Instruction Made Practical” kursunu uğurla tamamlaması, əldə etdikləri bilikləri bu sahədə təcrübəli mentorun dəstəyi ilə inkişaf etdirməsi və həmin bilikləri 1 ay ərzində hər həftə 1 sessiya olmaqla, ümumilikdə 12 sessiya vasitəsilə digər müəllimlərlə paylaşması nəzərdə tutulur.
Layihə çərçivəsində təqdim olunan Harvard Universitetinin “Differentiated Instruction Made Practical” kursu diferensial tədrisin tətbiqi üçün praktik və sınaqdan keçmiş strategiyalar təqdim edir. Kurs müəllimlərə sinifdə müxtəlif öyrənmə tərzlərinə uyğun metodlardan istifadə etməyi, hər bir şagirdin potensialını üzə çıxarmağı və tədrisi daha inklüziv və effektiv şəkildə təşkil etməyi öyrədir. Nəticə etibarilə məktəbdə fərdiləşdirilmiş və çevik öyrənmə mühiti formalaşacaq, müəllimlərin peşəkar bacarıqları inkişaf edəcək, şagirdlərin akademik nailiyyətləri yüksələcək.
Açılış mərasimində məktəbin direktoru Vəliyeva Zeynəb, direktor müavinləri Xəlilova Xanım, Salahova Təhminə və Quliyeva Könül çıxış edərək layihənin təhsilin keyfiyyətinin artırılmasında mühüm rol oynadığını vurğulayıblar.

Проект «Дифференцированное обучение: Класс, адаптированный к учащимся» реализуется
В рамках грантового проекта «Дифференцированное обучение: Класс, адаптированный к учащимся» состоялась церемония открытия.
Основная цель проекта – повышение качества индивидуализированного обучения в нашей школе.
С этой целью предусматривается, что 3 члена педагогического коллектива успешно завершат курс Гарвардского университета «Differentiated Instruction Made Practical» в течение 1 месяца, разовьют полученные знания при поддержке опытного наставника в этой области и поделятся этими знаниями с другими учителями в течение 1 месяца, проводя по 1 сессии каждую неделю, всего 12 сессий.
Курс Гарвардского университета «Differentiated Instruction Made Practical», представленный в рамках проекта, предлагает практические и проверенные стратегии для применения дифференцированного обучения. Курс учит преподавателей использовать методы, соответствующие различным стилям обучения в классе, раскрывать потенциал каждого ученика и организовывать обучение более инклюзивным и эффективным способом. В результате в школе сформируется индивидуализированная и гибкая учебная среда, разовьются профессиональные навыки учителей, повысятся академические достижения учащихся.
На церемонии открытия директор школы Велиева Зейнаб, заместители директора Халилова Ханым, Салахова Тахмина и Гулиева Кёнюль выступили, подчеркнув важную роль проекта в повышении качества образования.