Kriptovalyuta birjası `Coinbase`-in səhmləri üzrə iki böyük Amerika bankı tərəfindən müsbət qiymətləndirmə aparılıb. Bu addım, kriptovalyuta bazarında baş verən dəyişikliklərin və `Coinbase`-in gələcək perspektivlərinin qiymətləndirilməsi ilə əlaqədardır.
Redaksiya məlumat verir ki, `Bank of America` və `Goldman Sachs` kimi nüfuzlu maliyyə institutları `Coinbase` səhmləri üzrə qiymətləndirmələrini yüksəldiblər. `Bank of America`, `Coinbase`-in "hər şey birjasına" çevrilməyə yaxın olduğunu bildirib. Bu barədə məlumat `Vaneck`-in rəqəmsal aktivlər üzrə tədqiqat rəhbəri Metyu Siqelin `X` platformasında paylaşılıb.
`Bank of America` öz qiymət hədəfini də artırıb. Bu, `Coinbase`-in bazar dəyərinin artması və şirkətin gələcək inkişafına olan inamın göstəricisidir. `Goldman Sachs` da `Coinbase` səhmləri üzrə reytinqini yüksəldərək, şirkətin uzunmüddətli perspektivlərini müsbət qiymətləndirib. Bu iki bankın qiymətləndirmələri, `Coinbase`-in kriptovalyuta bazarındakı mövqeyinin güclənməsi və investorların şirkətə olan marağının artması ilə üst-üstə düşür. Bu, həmçinin kriptovalyuta bazarının ümumi inkişafına müsbət təsir göstərə bilər.

Two major American banks have issued positive ratings for cryptocurrency exchange `Coinbase`'s shares. This move is related to the assessment of changes in the cryptocurrency market and `Coinbase`'s future prospects.
The `Redaksiya` reports that prestigious financial institutions such as `Bank of America` and `Goldman Sachs` have raised their ratings for `Coinbase` shares. `Bank of America` stated that `Coinbase` is close to becoming an "everything exchange." This information was shared on the `X` platform by Matthew Sigel, Head of Digital Assets Research at `Vaneck`.
`Bank of America` has also increased its price target. This is an indicator of the increase in `Coinbase`'s market value and confidence in the company's future development. `Goldman Sachs` also raised its rating for `Coinbase` shares, positively assessing the company's long-term prospects. The ratings from these two banks coincide with the strengthening of `Coinbase`'s position in the cryptocurrency market and the increasing investor interest in the company. This could also have a positive impact on the overall development of the cryptocurrency market.