Cibuti nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” də
Cibuti Respublikasının Xarici İşlər və Beynəlxalq Əməkdaşlıq Nazirliyinin Baş katibi səfir Məhəmməd Əli Həsənin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ölkəmizə səfəri çərçivəsində “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ceyhun Salmanov qonaqlara Prezident İlham Əliyevin təşəbbüsü əsasında yaradılmış “ASAN xidmət” mərkəzləri və dövlət xidmətlərində tətbiq olunan innovativ həllər barədə məlumat verib.
Hazırda Azərbaycanın intellektual brendinin 30-dan çox ölkəyə ixrac edildiyi diqqətə çatdırılıb.
Qonaqlar öz növbəsində “ASAN xidmət” modelinin onlarda yüksək təəssürat yaratdığını bildiriblər və bu təcrübənin Cibuti tərəfi üçün faydalı ola biləcəyini qeyd ediblər.
Nümayəndə heyətinə “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi, Səyyar ASAN xidmət və "ABAD" publik hüquqi şəxsin fəaliyyəti ilə əlaqədar ətraflı məlumat verilib.

Djibouti delegation at ASAN service
A delegation led by Ambassador Mohamed Ali Hassan, Secretary General of the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation of the Republic of Djibouti, familiarized itself with the activities of the ASAN service center within the framework of its visit to our country.
Jeyhun Salmanov, Deputy Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, informed the guests about the ASAN service centers established on the initiative of President Ilham Aliyev and the innovative solutions applied in public services.
It was noted that Azerbaijan's intellectual brand is currently exported to more than 30 countries.
The guests, in turn, stated that the ASAN service model made a strong impression on them and noted that this experience could be beneficial for the Djibouti side.
The delegation was provided with detailed information regarding the activities of the INNOLAND Incubation and Acceleration Center, Mobile ASAN service, and the ABAD public legal entity.