Dünya Alpagut Federasiyasının və Türkiyə Alpagut Nümayəndəliyinin rəhbərliyi altında təşkil olunan çempionat, 19 ölkədən 450 çox idmançının iştirakıyla Uludağ Universiteti İdman Elmləri Fakultəsinda keçirildi və müstəsna çıxışlarla yadda qaldı.
Açılış mərasimində Uludağ Universiteti İdman Elmləri Fakultəsinin dekanı Prof. Dr. Ramiz Arabacı, İYİ Parti Bursa MillətVəkili Selçuk Türkoğlu, Yıldırım İcra Hakimiyyəti başçısı Metin Esen, Bursa Böyükşəhər Bələdiyyəsi müavini Metin Tuncel, Nilüfer Bələdiyyəsi Şura üzvü Hamit Şenocak, AK Parti Bursa İl başqanı yardımçısı Yunus Sever və vilayət administrasiyası rəhbəri Cevat Koç kimi tanınmış simalar iştirak etdilər. Digər iştirakçılar arasında CHP Bursa İl başqan müavinləri İlhan Çətin və Ali Fuat Acar, İYİ Parti Bursa İl Siyasi İşlər başqanı Eyüp Ceylan, İYİ Parti Bursa İl Gənclik Siyasətləri başqanı İskender Kandemir, Balkan Miqrantları Cəmiyyətinin prezidenti Prof. Dr. Emin Balkan və Azərbaycan İnnovasiya və Solidaritet Assosiasiyası prezidenti Latife Nağdalıyeva və idarə heyətinin üzvləri var idi. Həmçinin, Dünya Alpagut Federasiyasının prezidenti Emil Rahimov, Dünya Alpagut Federasiyasının İdarə Heyətinin sədri və Dünya Alpagut Federasiyasının təsisçisi Kutsan Vasif Namazov, 5-ci Dünya Çempionatının Texniki Direktor Yunus Arabacı və Dünya Alpagut Federasiyası Türkiyə rəsmi nümayəndəsi Metin Karadeniz də iştirak edərək, çempionata töhfə verən idmançılara uğurlar arzuladılar.

5-й Чемпионат мира по Алпагуту завершился в городе Бурса
Чемпионат, организованный под руководством Всемирной федерации Алпагута и представительства Алпагута в Турции, прошел в Факультете спортивных наук Университета Улудаг с участием более 450 спортсменов из 19 стран и запомнился исключительными выступлениями.
На церемонии открытия присутствовали известные личности, такие как декан Факультета спортивных наук Университета Улудаг проф. д-р Рамиз Арабаджи, депутат ПартииİYİ от Бурсы Сельчук Тюркоглу, глава исполнительной власти Йылдырыма Метин Эсен, заместитель мэра муниципалитета Бурсы Метин Тунджел, член совета муниципалитета Нилюфера Хамит Шенoджак, заместитель главы провинциального отделения Партии АК от Бурсы Юнус Север и глава областной администрации Джават Коч. Среди других участников были заместители главы провинциального отделения Партии СНР от Бурсы Ильхан Четин и Али Фуат Акар, глава отдела политических дел ПартииİYİ от Бурсы Эйюп Джейлан, глава отдела молодежной политики ПартииİYİ от Бурсы Искендер Кандемир, президент Общества балканских мигрантов проф. д-р Эмин Балкан и президент Ассоциации инноваций и солидарности Азербайджана Латифе Нагдалиева с членами правления. Также присутствовали президент Всемирной федерации Алпагута Эмиль Рагимов, председатель правления Всемирной федерации Алпагута и основатель Всемирной федерации Алпагута Кутсан Васиф Намазов, технический директор 5-го Чемпионата мира Юнус Арабаджи и официальный представитель Всемирной федерации Алпагута в Турции Метин Карадениз, которые пожелали успехов спортсменам, внесшим вклад в чемпионат.
Общие результаты чемпионата, в котором 450 спортсменов из 19 стран вели напряженную борьбу, следующие: