Bu partiya MSK-yə namizəd irəli sürmədi - SƏBƏB
REAL Partiyası Seçki Məcəlləsinin 24-cü maddəsinə uyğun olaraq Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) üzvü seçilmək üçün namizəd irəli sürməyəcək.
Bunu Modern.az-a açıqlamasında partiyanın sədri Natiq Cəfərli bildirib.
“Çünki biz daha çox dairə seçki komissiyalarının formalaşmasına fokuslanmışıq. Amma MSK-nın üzvü seçiləcək digər siyasi partiyaların nümayəndələrinə də işlərində uğurlar arzu edirik", - deyə o qeyd edib.
Digər deputat sayı baxımdan azlıqda olan partiyaların namizədləri isə aşağıdakılardır:
Böyük Azərbyacan Partiyası - Aysel Cəlilova;
Böyük Quruluş Partiyası - Bəxşeyiş Əsgərov;
Ədalət, Hüquq, Demokratiya Partiyası - Mikayıl Rəhimov;
Ana Vətən Partiyası - Etibar Quliyev;
Vətəndaş Həmrəyliyi Partiyası (VHP) - Almas Qəhrəmanlı.
Demokratik Maarifçilik Partiyası - İlkin Şahbazov;
Azərbaycan Demokratik İslahatlar Partiyası ilə Vətəndaş Birliyi Partiyası (razılaşdırılıb) - Tofiq Həsənov.
Xatırladaq ki, bu gün hakim yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) namizədləri müəyyən edilib.
Pənahov Məzahir Məhəmməd oğlu, Qasımov Rövzət Afət oğlu, İbrahimov Ramiz Hilal oğlu, Paşayev Hüseyn Məmməd oğlu, Məmmədov Elmar Eldar oğlu və Abdullayeva Sevinc Qurban qızının Mərkəzi Seçki Komissiyasının əsas, Mustafayeva Elnarə Eyyub qızının isə əvəzedici üzvü seçilməsi üçün Milli Məclisə təqdimat verilməsi barədə qərar qəbul edilib.

Эта партия не выдвинула кандидата в ЦИК - ПРИЧИНА
Партия REAL не будет выдвигать кандидата для избрания членом Центральной избирательной комиссии (ЦИК) в соответствии со статьей 24 Избирательного кодекса.
Об этом заявил председатель партии Натиг Джафарли в своем заявлении для Modern.az.
«Потому что мы больше сосредоточены на формировании окружных избирательных комиссий. Но мы желаем успехов в работе представителям других политических партий, которые будут избраны членами ЦИК», - отметил он.
Кандидаты от других партий, находящихся в меньшинстве по числу депутатов, следующие:
Партия «Великий Азербайджан» - Айсель Джалилова;
Партия «Великое Строительство» - Бахшеиш Аскеров;
Партия «Справедливость, Право, Демократия» - Микаил Рагимов;
Партия «Ана Вэтэн» - Этибар Гулиев;
Партия гражданской солидарности (ПГС) - Алмас Гахраманлы.
Партия демократического просвещения - Илькин Шахбазов;
Партия демократических реформ Азербайджана и Партия гражданского единства (согласовано) - Тофиг Гасанов.
Напомним, что сегодня были определены кандидаты от правящей партии «Ени Азербайджан» (ПЕА).
Принято решение о представлении в Милли Меджлис кандидатур Панахова Мазахира Махаммед оглы, Гасымова Ровзата Афат оглы, Ибрагимова Рамиза Хилала оглы, Пашаева Гусейна Мамед оглы, Мамедова Эльмара Эльдар оглы и Абдуллаевой Севиндж Гурбан гызы в качестве основных членов Центральной избирательной комиссии, а Мустафаевой Эльнары Эйюб гызы – в качестве запасного члена.