Bu partiya MSK-yə namizəd irəli sürmədi - SƏBƏB
REAL Partiyası Seçki Məcəlləsinin 24-cü maddəsinə uyğun olaraq Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) üzvü seçilmək üçün namizəd irəli sürməyəcək.
Bunu Modern.az-a açıqlamasında partiyanın sədri Natiq Cəfərli bildirib.
“Çünki biz daha çox dairə seçki komissiyalarının formalaşmasına fokuslanmışıq. Amma MSK-nın üzvü seçiləcək digər siyasi partiyaların nümayəndələrinə də işlərində uğurlar arzu edirik", - deyə o qeyd edib.
Digər deputat sayı baxımdan azlıqda olan partiyaların namizədləri isə aşağıdakılardır:
Böyük Azərbyacan Partiyası - Aysel Cəlilova;
Böyük Quruluş Partiyası - Bəxşeyiş Əsgərov;
Ədalət, Hüquq, Demokratiya Partiyası - Mikayıl Rəhimov;
Ana Vətən Partiyası - Etibar Quliyev;
Vətəndaş Həmrəyliyi Partiyası (VHP) - Almas Qəhrəmanlı.
Demokratik Maarifçilik Partiyası - İlkin Şahbazov;
Azərbaycan Demokratik İslahatlar Partiyası ilə Vətəndaş Birliyi Partiyası (razılaşdırılıb) - Tofiq Həsənov.
Xatırladaq ki, bu gün hakim yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) namizədləri müəyyən edilib.
Pənahov Məzahir Məhəmməd oğlu, Qasımov Rövzət Afət oğlu, İbrahimov Ramiz Hilal oğlu, Paşayev Hüseyn Məmməd oğlu, Məmmədov Elmar Eldar oğlu və Abdullayeva Sevinc Qurban qızının Mərkəzi Seçki Komissiyasının əsas, Mustafayeva Elnarə Eyyub qızının isə əvəzedici üzvü seçilməsi üçün Milli Məclisə təqdimat verilməsi barədə qərar qəbul edilib.

The REAL Party will not nominate a candidate to be elected as a member of the Central Election Commission (CEC) in accordance with Article 24 of the Election Code.
This was stated by the party chairman Natig Jafarli in a statement to Modern.az.
“Because we are more focused on the formation of district election commissions. However, we wish success in their work to the representatives of other political parties who will be elected as members of the CEC,” he noted.
The candidates of other parties that are in the minority in terms of the number of deputies are as follows:
Great Azerbaijan Party - Aysel Jalilova;
Great Establishment Party - Bakhsheyish Asgarov;
Justice, Law, Democracy Party - Mikayil Rahimov;
Motherland Party - Etibar Guliyev;
Civic Solidarity Party (CSP) - Almas Gahramanli.
Democratic Enlightenment Party - Ilkin Shahbazov;
Azerbaijan Democratic Reforms Party and Civic Unity Party (agreed) - Tofig Hasanov.
It should be noted that today the candidates of the ruling New Azerbaijan Party (YAP) have been determined.
A decision has been made to submit a proposal to the Milli Majlis for the election of Panahov Mazahir Mahammad oglu, Gasimov Rovzat Afat oglu, Ibrahimov Ramiz Hilal oglu, Pashayev Huseyn Mammad oglu, Mammadov Elmar Eldar oglu, and Abdullayeva Sevinj Gurban gizi as main members, and Mustafayeva Elnara Eyyub gizi as an alternate member of the Central Election Commission.