Britaniya XİN rəhbəri: Qəzzada əməliyyat dərhal dayandırılmalıdır
Böyük Britaniyanın xarici işlər naziri Devid Lammi bildirib ki, İsrail ordusunun Qəzza şəhərində apardığı hərbi əməliyyatların dərhal dayandırılması zəruridir. Onun sözlərinə görə, bölgədə artan zorakılıq beynəlxalq hüquq normaları ilə uzlaşmır.
Redaksiya xəbər verir ki, nazir əlavə edib: “Britaniyanın Fələstin dövlətini tanımaq istiqamətində atdığı addımların əsas məqsədi iki dövlətli həll yolunu dəstəkləməkdir.”
Devid Lammi vurğulayıb ki, yalnız siyasi dialoq və beynəlxalq konsensus regionda davamlı sülhün təmin olunmasına xidmət edə bilər.

Министр иностранных дел Великобритании Дэвид Лэмми заявил, что военные операции израильской армии в городе Газа должны быть немедленно прекращены. По его словам, растущее насилие в регионе несовместимо с нормами международного права.
Как сообщает редакция, министр добавил: «Основная цель шагов Великобритании по признанию палестинского государства — поддержать решение о двух государствах».
Дэвид Лэмми подчеркнул, что только политический диалог и международный консенсус могут способствовать обеспечению прочного мира в регионе.