Bir kubok, min gülüş, bir əbədi ad! - FOTOLAR
Heydər Əliyev Sarayı daha birmədəniyyət və gənclik bayramına ev sahibliyi edib. ARGənclər və İdman Nazirliyi və Azərbaycan Uşaq Fondunun dəstəyi ilə həyata keçirilən “ŞHK Junior Liqa – Anar Məmmədxanov Kuboku” çərçivəsində Bakının 18 məktəb komandası böyük səhnədə öz istedadını nümayiş etdirib.
Layihənin bədii rəhbəri və tədbirin aparıcısı Səməndər Rzayev gecəyə xüsusi enerji qataraq proqramın dinamik və yüksək əhval-ruhiyyədə keçməsinə töhfə verib. Bütün komandalar yüksək səviyyəli çıxışları ilə tamaşaçıların böyük rəğbətini qazanıb və maraqlı, gərgin mübarizə şəraitində çıxış ediblər.
Nəticələr:
Böyük Qızıl Kubok
6 nömrəli məktəbin yığması – “Palata №6”
Böyük Gümüş Kubok
189-190 nömrəli məktəblərin yığması – “Abrakadabra”
Böyük Bürünc Kubok
Bakı Avropa Liseyi – KVN komandası “Fantastik Dördlük”
Kiçik Qızıl Kubok
17 nömrəli məktəbin yığması – “Əhmədli Şumu”
Kiçik Gümüş Kubok
56 nömrəli məktəbin yığması
Kiçik Bürünc Kubok
18 nömrəli məktəbin yığması – KVN komandası “Şəhər Uşaqları”.
Həmçinin, Anar Məmmədxanov kubokunda iştirak etdikləri üçün bütün komandalara xatirə olaraq kiçik kuboklar təqdim olunub.
Münsiflər heyəti:
Murad Dadaşov, Cavid Şahbazbəyov, Zəhra Bədəlbəyli, İradə Məmmədxanova, Hacı Nuran Hüseynov, Nəriman Abdullayev
Tədbirin sonunda çıxış edən münsiflər heyətinin üzvü, ŞHK Junior Liqanın direktoru Cavid Şahbazbəyovqeyd edib ki, layihə “Bakılı oğlanlar” ŞHK-nın əfsanəvi kapitanı Anar Məmmədxanovun əziz xatirəsinə həsr olunub.
O, vurğulayıb ki bu möhtəşəm bir oyun, parlaq və enerjili ŞHK gecəsi oldu, bu böyük səhnə gənclərimiz üçün gələcəyinin başlanğıcıdır və layihə ŞHK nəslini yetişdirmək üçün onlara yeni imkanlar açmağa davam edəcəkdir.

Könül Məmmədova · Mədəniyyət ·
The Heydar Aliyev Palace hosted another celebration of culture and youth. Within the framework of the “SHK Junior League – Anar Mammadkhanov Cup,” implemented with the support of the Ministry of Youth and Sports of Azerbaijan and the Azerbaijan Children's Fund, 18 school teams from Baku showcased their talent on the grand stage.
The artistic director of the project and host of the event, Samandar Rzayev, added special energy to the evening, contributing to the dynamic and high-spirited atmosphere of the program. All teams earned great admiration from the audience with their high-level performances and competed in an interesting, intense struggle.
Results:
Grand Gold Cup
Team of School No. 6 – “Ward No. 6”
Grand Silver Cup
Team of Schools No. 189-190 – “Abracadabra”
Grand Bronze Cup
Baku European Lyceum – KVN team “Fantastic Four”
Small Gold Cup
Team of School No. 17 – “Ahmadli Shumu”
Small Silver Cup
Team of School No. 56
Small Bronze Cup
Team of School No. 18 – KVN team “City Children”.
Additionally, all teams were presented with small commemorative cups for their participation in the Anar Mammadkhanov Cup.
Jury:
Murad Dadashov, Javid Shahbazbayov, Zahra Badalbayli, Irada Mammadkhanova, Haji Nuran Huseynov, Nariman Abdullayev
At the end of the event, Javid Shahbazbayov, a member of the jury and director of the SHK Junior League, noted that the project is dedicated to the cherished memory of Anar Mammadkhanov, the legendary captain of the “Baku Guys” SHK.
He emphasized that this was a magnificent game, a bright and energetic SHK night, and that this grand stage is the beginning of the future for our youth, and the project will continue to open new opportunities for them to foster the SHK generation.