Binance, monitorun ləğvi üçün danışıqlara başladı: Nəticələr necə olacaq?
Binance-ın məhkəmə tərəfindən təyin olunmuş uyğunluq monitorunun vaxtından əvvəl ləğv edilməsi ilə bağlı danışıqlar apardığı bildirilir. Bu addım, tənzimləmə soyuqluğunda potensial bir yumşalma əlaməti olaraq, birja üçün tarixi 4,3 milyard dollarlıq uzlaşmanın əsas şərtindən azad ola bilər.
Redaksiya xəbər verir ki, sentyabrın 16-da Bloomberg-in verdiyi məlumata görə, Binance, ABŞ-ın Ədliyyə Nazirliyi və Maliyyə Cinayətlərinə Nəzarət Şəbəkəsi (FinCEN) ilə razılaşma çərçivəsində təyin edilmiş müstəqil monitorun fəaliyyətinin dayandırılması üçün danışıqlar aparır. Bu monitor, birjanın maliyyə cinayətlərinin qarşısını almaq və ABŞ-ın sanksiyalarına riayət etməsini təmin etmək məqsədi daşıyırdı. Mənbələr bildirir ki, Binance, monitorun fəaliyyətinin davam etdirilməsinin artıq zəruri olmadığını iddia edir və bu addım, şirkətin tənzimləmə tələblərinə uyğunluğunu nümayiş etdirmək səylərinin bir hissəsi kimi qiymətləndirilir.
Binance-ın bu addımı, kriptovalyuta birjasının tənzimləyici mühitdəki mövqeyini yaxşılaşdırmaq və daha geniş bir bazar iştirakçısı kimi qəbul edilməsini təmin etmək məqsədi daşıyır. Monitorun ləğv edilməsi, şirkətin əməliyyat xərclərini azaltmaqla yanaşı, daha çevik qərarlar qəbul etməsinə və inkişafına daha çox diqqət yetirməsinə imkan verə bilər. Bununla belə, bu addımın tənzimləyicilər tərəfindən necə qarşılanacağı hələ də bəlli deyil.

Binance начала переговоры об отмене монитора: Каковы будут результаты?
Сообщается, что Binance ведет переговоры о досрочной отмене назначенного судом монитора соответствия. Этот шаг, как потенциальный признак смягчения регуляторной жесткости, может освободить биржу от ключевого условия исторического урегулирования на сумму 4,3 миллиарда долларов.
Редакция сообщает, что, по данным Bloomberg от 16 сентября, Binance ведет переговоры о прекращении деятельности независимого монитора, назначенного в рамках соглашения с Министерством юстиции США и Сетью по борьбе с финансовыми преступлениями (FinCEN). Этот монитор предназначался для предотвращения финансовых преступлений биржи и обеспечения соблюдения ею санкций США. Источники сообщают, что Binance утверждает, что продолжение деятельности монитора больше не является необходимым, и этот шаг оценивается как часть усилий компании по демонстрации своего соответствия регуляторным требованиям.
Этот шаг Binance направлен на улучшение позиции криптовалютной биржи в регуляторной среде и обеспечение ее признания в качестве более широкого участника рынка. Отмена монитора, помимо сокращения операционных расходов компании, может позволить ей принимать более гибкие решения и уделять больше внимания своему развитию. Однако пока неясно, как этот шаг будет воспринят регуляторами.