Bill Qeyts, Pfizer rəhbəri və Klaus Şvaba qarşı olan vəkil həbs edilib
COVID-19 siyasətləri və peyvəndlə bağlı yarana biləcək sağlamlıq fəsadları ilə əlaqədar Bill Qeyts, Pfizer-in baş direktoru Albert BurlaDünya İqtisadi Forumunun keçmiş rəhbəri Klaus Şvaba qarşı başlanacaq məhkəmə prosesinə rəhbərlik etməli olan hollandiyalı vəkil prof. dr. Remme Verkerk məhkəməyə az qalmış həbs olunub.
Redaksiya xəbər verir ki, hadisə ilə bağlı rəsmi orqanlar hələlik geniş açıqlama verməsə də, vəkilin həbsi beynəlxalq mediada və sosial platformalarda ciddi rezonansa səbəb olub.
Qeyd edək ki, bu proses pandemiya dövründə tətbiq edilən tədbirlərin və peyvənd siyasətinin hüquqi və ictimai aspektlərini gündəmə gətirəcək mühüm bir məhkəmə kimi qiymətləndirilirdi. İddianın əsas mövzusu, peyvəndin mümkün fəsadları və COVID-19 dövründə verilmiş qərarların hüquqi əsaslarıdır.
Hazırda vəkilin həbsi ilə bağlı istintaqın detalları və məhkəmə prosesinin aqibəti ilə bağlı rəsmi məlumat gözlənilir.

Адвокат, выступавший против Билла Гейтса, главы Pfizer и Клауса Шваба, арестован
Голландский адвокат проф. д-р Ремме Веркерк, который должен был возглавить судебный процесс против Билла Гейтса, генерального директора Pfizer Альберта Бурлы и бывшего главы Всемирного экономического форума Клауса Шваба в связи с политикой COVID-19 и возможными осложнениями для здоровья, связанными с вакциной, был арестован незадолго до суда.
Редакция сообщает, что хотя официальные органы пока не дали подробных комментариев по поводу инцидента, арест адвоката вызвал серьезный резонанс в международных СМИ и на социальных платформах.
Отметим, что этот процесс оценивался как важный судебный иск, который должен был поднять правовые и общественные аспекты мер, примененных в период пандемии, и политики вакцинации. Основная тема иска — возможные осложнения от вакцины и правовые основания решений, принятых в период COVID-19.
В настоящее время ожидается официальная информация о деталях расследования ареста адвоката и судьбе судебного процесса.