Beynəlxalq Hakimlər Assosiasiyasının nümayəndə heyəti Ali Məhkəmədə olub
2025-ci ilin oktyabrın 15-də Beynəlxalq Hakimlər Assosiasiyasının (IAJ – International Association of Judges) 67-ci Baş Assambleyası çərçivəsində ölkəmizdə səfərdə olan nümayəndə heyəti Azərbaycan Respublikasının Ali Məhkəməsində olub.
Qonaqları salamlayan Ali Məhkəmənin və Məhkəmə-Hüquq Şurasının sədri İnam Kərimov məhkəmənin fəaliyyəti barədə ətraflı məlumat verib, hüquqi dövlət quruculuğu sahəsində həyata keçirilən tədbirləri diqqətə çatdırıb.
Görüşdə Azərbaycanda müasir və müstəqil məhkəmə sisteminin inkişafının, eləcə də bu sahədə beynəlxalq əməkdaşlığın əhəmiyyəti vurğulanıb.
Sonra qonaqlar Ali Məhkəmənin inzibati binası ilə tanış olub, məhkəmə iclas zallarını, Plenum zalını, məhkəmənin kitabxanasını və Məhkəmə tarixi muzeyini ziyarət ediblər. Nümayəndə heyəti Azərbaycanda məhkəmə sistemində son illərdə aparılan islahatları yüksək qiymətləndirib.

Делегация Международной ассоциации судей посетила Верховный суд
15 октября 2025 года делегация, находящаяся с визитом в нашей стране в рамках 67-й Генеральной Ассамблеи Международной ассоциации судей (IAJ – International Association of Judges), посетила Верховный суд Азербайджанской Республики.
Приветствуя гостей, председатель Верховного суда и Судебно-правового совета Инам Керимов подробно проинформировал о деятельности суда и довел до сведения меры, осуществляемые в сфере строительства правового государства.
На встрече была подчеркнута важность развития современной и независимой судебной системы в Азербайджане, а также международного сотрудничества в этой области.
Затем гости ознакомились с административным зданием Верховного суда, посетили залы судебных заседаний, зал Пленума, библиотеку суда и Музей истории суда. Делегация высоко оценила реформы, проведенные в судебной системе Азербайджана за последние годы.