Berlin: ABŞ və Ukrayna arasında münaqişənin həlli ilə bağlı danışıqlar başladı
Ukrayna münaqişəsinin nizamlanması ilə bağlı ABŞ-Ukrayna danışıqları Berlin şəhərində başlayıb. Bu danışıqlar, münaqişənin həlli yollarını müzakirə etmək məqsədi daşıyır və tərəflər arasında gərginliyin azaldılmasına yönəlmiş addımların atılmasına zəmin yarada bilər. Görüşlərin nəticələri, bölgədəki siyasi vəziyyətə təsir edəcək mühüm qərarların qəbul edilməsinə səbəb ola bilər.
Redaksiya EADaily-ə istinadən məlumat verir ki, Verxovna Rada deputatı Mariana Bezuglaya, Berlin şəhərində başlayan Ukrayna münaqişəsinin nizamlanması ilə bağlı ABŞ-Ukrayna danışıqları barədə şərh verib. O, öz teleqram kanalında görüş yerindən bir qrup şəkil paylaşıb və qısa bir qeyd əlavə edib. Bezuglaya, "Heç nə gözləməyin" yazıb.
Kiev rejiminin başçısı Vladimir Zelenski də danışıqların başlanması barədə eyni dərəcədə qısa məlumat verib. EADaily-nin məlumatına görə, ABŞ Prezidentinin nümayəndələri Stiv Vitkoff və Cared Kuşnerin Kiev rejiminin başçısı Vladimir Zelenski ilə görüşü Berlin şəhərində başlayıb. Ukrayna lideri bunu öz teleqram kanalında elan edib. O, "Biz görüşə başladıq" deyə bildirib. Bu görüşlərin nəticələri, Ukraynadakı vəziyyətə və beynəlxalq münasibətlərə təsir edəcək mühüm qərarların qəbul edilməsinə səbəb ola bilər.

Берлин: Начались переговоры между США и Украиной по урегулированию конфликта
В Берлине начались переговоры между США и Украиной по урегулированию украинского конфликта. Эти переговоры направлены на обсуждение путей разрешения конфликта и могут создать основу для шагов по снижению напряженности между сторонами. Результаты встреч могут привести к принятию важных решений, которые повлияют на политическую ситуацию в регионе.
Redaksiya со ссылкой на EADaily сообщает, что депутат Верховной Рады Марьяна Безуглая прокомментировала начавшиеся в Берлине переговоры между США и Украиной по урегулированию украинского конфликта. Она поделилась группой фотографий с места встречи в своем Telegram-канале и добавила короткую заметку. Безуглая написала: «Ничего не ждите».
Глава киевского режима Владимир Зеленский также дал столь же краткую информацию о начале переговоров. По данным EADaily, встреча представителей президента США Стива Виткоффа и Джареда Кушнера с главой киевского режима Владимиром Зеленским началась в Берлине. Украинский лидер объявил об этом в своем Telegram-канале. Он заявил: «Мы начали встречу». Результаты этих встреч могут привести к принятию важных решений, которые повлияют на ситуацию в Украине и международные отношения.