Berlin: ABŞ və Ukrayna arasında münaqişənin həlli ilə bağlı danışıqlar başladı
Ukrayna münaqişəsinin nizamlanması ilə bağlı ABŞ-Ukrayna danışıqları Berlin şəhərində başlayıb. Bu danışıqlar, münaqişənin həlli yollarını müzakirə etmək məqsədi daşıyır və tərəflər arasında gərginliyin azaldılmasına yönəlmiş addımların atılmasına zəmin yarada bilər. Görüşlərin nəticələri, bölgədəki siyasi vəziyyətə təsir edəcək mühüm qərarların qəbul edilməsinə səbəb ola bilər.
Redaksiya EADaily-ə istinadən məlumat verir ki, Verxovna Rada deputatı Mariana Bezuglaya, Berlin şəhərində başlayan Ukrayna münaqişəsinin nizamlanması ilə bağlı ABŞ-Ukrayna danışıqları barədə şərh verib. O, öz teleqram kanalında görüş yerindən bir qrup şəkil paylaşıb və qısa bir qeyd əlavə edib. Bezuglaya, "Heç nə gözləməyin" yazıb.
Kiev rejiminin başçısı Vladimir Zelenski də danışıqların başlanması barədə eyni dərəcədə qısa məlumat verib. EADaily-nin məlumatına görə, ABŞ Prezidentinin nümayəndələri Stiv Vitkoff və Cared Kuşnerin Kiev rejiminin başçısı Vladimir Zelenski ilə görüşü Berlin şəhərində başlayıb. Ukrayna lideri bunu öz teleqram kanalında elan edib. O, "Biz görüşə başladıq" deyə bildirib. Bu görüşlərin nəticələri, Ukraynadakı vəziyyətə və beynəlxalq münasibətlərə təsir edəcək mühüm qərarların qəbul edilməsinə səbəb ola bilər.

Berlin: Talks Begin on Resolving the Conflict Between the US and Ukraine
US-Ukraine talks regarding the settlement of the Ukrainian conflict have begun in the city of Berlin. These negotiations aim to discuss ways to resolve the conflict and could lay the groundwork for steps to reduce tensions between the parties. The outcomes of the meetings may lead to the adoption of important decisions that will affect the political situation in the region.
Redaksiya, citing EADaily, reports that Verkhovna Rada deputy Mariana Bezuhla commented on the US-Ukraine talks concerning the settlement of the Ukrainian conflict, which have started in Berlin. She shared a group of photos from the meeting venue on her Telegram channel and added a brief note. Bezuhla wrote, "Don't expect anything.".
The head of the Kyiv regime, Volodymyr Zelensky, also provided equally brief information about the start of the talks. According to EADaily, a meeting between US Presidential representatives Steve Witkoff and Jared Kushner and the head of the Kyiv regime, Volodymyr Zelensky, has begun in Berlin. The Ukrainian leader announced this on his Telegram channel. He stated, "We have started the meeting." The outcomes of these meetings could lead to the adoption of important decisions that will affect the situation in Ukraine and international relations.