Avqustun 16-ı və 17-də Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən “Aqrar Tədarük və Təchizat” ASC-nin təşkilatçılığı ilə paytaxtda növbəti “Kənddən Şəhərə” yarmarkası keçiriləcək. Ənənəvi olaraq təşkil olunan bu yarmarka həm yerli fermerlərin satış imkanlarının genişləndirilməsini, həm də şəhər sakinlərinin sağlam və təbii məhsullarla təmin olunmasını hədəfləyir.
Tədbirdə ölkənin müxtəlif bölgələrindən təxminən 20 rayondan 30-a yaxın fermer iştirak edəcək. Fermerlər 90-a yaxın çeşiddə kənd təsərrüfatı və qida məhsulunu şəhər sakinlərinə birbaşa təqdim edəcəklər.
Məhsulların təhlükəsizliyinə və keyfiyyətinə Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi nəzarət edəcək. Hər hansı sualı olan alıcılar isə ərazidə fəaliyyət göstərəcək Səyyar Qida Laboratoriyasına yaxınlaşaraq məhsulları yerindəcə analiz etdirə biləcəklər.
Yarmarka saat 09:00-dan 19:00-dək, iki gün ərzində Nərimanov rayonu, Fətəli xan Xoyski küçəsi 5 ünvanında (“Gənclik” metro stansiyasının yaxınlığı) fəaliyyət göstərəcək.
Qeyd edək ki, iştirak edən fermerlərə piştaxtalar, tərəzilər və digər vacib avadanlıqlar ödənişsiz şəkildə təqdim olunur.

В Баку пройдет очередная ярмарка «Из села в город»
16 и 17 августа в столице при организации ОАО «Аграрные Закупки и Снабжение», действующего при Министерстве сельского хозяйства, пройдет очередная ярмарка «Из села в город». Эта традиционно организуемая ярмарка направлена как на расширение возможностей сбыта для местных фермеров, так и на обеспечение горожан здоровой и натуральной продукцией.
В мероприятии примут участие около 30 фермеров из примерно 20 районов различных регионов страны. Фермеры представят горожанам напрямую около 90 видов сельскохозяйственной и пищевой продукции.
Контроль за безопасностью и качеством продукции будет осуществлять Агентство продовольственной безопасности Азербайджана. Покупатели, у которых возникнут вопросы, смогут обратиться в Мобильную продовольственную лабораторию, которая будет работать на территории, и провести анализ продукции на месте.
Ярмарка будет работать с 09:00 до 19:00 в течение двух дней по адресу: Наримановский район, улица Фатали хана Хойского, 5 (недалеко от станции метро «Гянджлик»).
Отметим, что участвующим фермерам бесплатно предоставляются прилавки, весы и другое необходимое оборудование.