Bu gün Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Balıqçılıq və Akvakultura Mərkəzi iştirakı ilə paytaxtda balıq yarmarkası fəaliyyətə başlayıb. Yarmarka paytaxtın Nəsimi rayonunda Keşlə Balıq Bazarı (3-cü mikrorayon dairəsi yaxınlığı) ərazisində təşkil olunub.
Açılış mərasimində Balıqçılıq və Akvakultura Mərkəzinin direktoru Ceyhun Əliyev, rəsmi şəxslər, fermerlər, sahibkarlar iştirak ediblər.
3 gün davam edəcək yarmarkada dünyanın müxtəlif bölgələrindən gətirilən, eləcə də Xəzər dənizindən tutulan balıq və digər dəniz məhsulları alıcılara təqdim edilir.
Burada satışa çıxarılan balıq məhsulları digər bazarlara nisbətən daha münasib qiymətlərlə təklif olunur.
Qeyd edək ki, yarmarkanın keçirilməsində əsas məqsəd fermerlərin məhsullarını bazara çıxarmasına kömək etmək, fermerlərlə emal müəssisələri və alıcılar arasında əlaqə yaratmaq, bazarlarda süni qiymət artımının qarşısını almaqdır. Əhaliyə təqdim olunan məhsulların qiyməti bazar qiymətindən 25-30 faiz aşağıdır.
Satışa çıxarılan məhsulların bazar qiymətindən aşağı olması alıcıların da ürəyincə olub. Satıcılar və alıcılar satış-yarmarkasının yüksək səviyyədə təşkilinə görə razılıqlarını bildiriblər.

Today, a fish fair commenced its activities in the capital with the participation of the Fisheries and Aquaculture Center of the Ministry of Agriculture. The fair is organized in the Nasimi district of the capital, in the area of Keshla Fish Market (near the 3rd micro-district circle).
Ceyhun Aliyev, Director of the Fisheries and Aquaculture Center, officials, farmers, and entrepreneurs participated in the opening ceremony.
At the fair, which will last for 3 days, fish and other seafood brought from various regions of the world, as well as those caught from the Caspian Sea, are presented to buyers.
The fish products offered for sale here are available at more affordable prices compared to other markets.
It should be noted that the main purpose of holding the fair is to help farmers bring their products to the market, to establish connections between farmers, processing enterprises, and buyers, and to prevent artificial price increases in the markets. The prices of products offered to the public are 25-30 percent lower than market prices.
The fact that the products offered for sale were below market price was also pleasing to buyers. Both sellers and buyers expressed their satisfaction with the high-level organization of the sales fair.