“Azərbaycan ilə Ermənistan arasında sülh dövrü başlayıb”.
Bu sözləri Azərbaycan-Qazaxıstan Ali Dövlətlərarası Şuranın ikinci iclasında çıxış edən Prezident İlham Əliyev deyib.
“Bu gün yeni mərhələ başlayır, hətta deyərdim ki, yeni dövr başlayıb - Azərbaycan ilə Ermənistan arasında sülh dövrü. Son hərbi toqquşmalardan cəmi iki il keçməmiş sülh sazişinin paraflanması hər iki ölkənin kifayət qədər yüksək səviyyədə siyasi iradə nümayiş etdirməsindən xəbər verir”, - dövlət başçısı qeyd edib.
İlham Əliyevin sözlərinə görə, ABŞ Prezidenti Donald Trampın Azərbaycan ilə Ermənistan arasında münasibətlərin normalaşdırılmasındakı rolu ən yüksək qiymətə layiqdir.

«Начался период мира между Азербайджаном и Арменией».
Об этом заявил Президент Ильхам Алиев, выступая на втором заседании Высшего межгосударственного совета Азербайджан-Казахстан.
«Сегодня начинается новый этап, я бы даже сказал, что начался новый период – период мира между Азербайджаном и Арменией. Парафирование мирного соглашения всего через два года после последних военных столкновений свидетельствует о проявлении достаточно высокого уровня политической воли обеих стран», - отметил глава государства.
По словам Ильхама Алиева, роль Президента США Дональда Трампа в нормализации отношений между Азербайджаном и Арменией заслуживает самой высокой оценки.