“Azərbaycan ilə Ermənistan arasında sülh dövrü başlayıb”.
Bu sözləri Azərbaycan-Qazaxıstan Ali Dövlətlərarası Şuranın ikinci iclasında çıxış edən Prezident İlham Əliyev deyib.
“Bu gün yeni mərhələ başlayır, hətta deyərdim ki, yeni dövr başlayıb - Azərbaycan ilə Ermənistan arasında sülh dövrü. Son hərbi toqquşmalardan cəmi iki il keçməmiş sülh sazişinin paraflanması hər iki ölkənin kifayət qədər yüksək səviyyədə siyasi iradə nümayiş etdirməsindən xəbər verir”, - dövlət başçısı qeyd edib.
İlham Əliyevin sözlərinə görə, ABŞ Prezidenti Donald Trampın Azərbaycan ilə Ermənistan arasında münasibətlərin normalaşdırılmasındakı rolu ən yüksək qiymətə layiqdir.

“A period of peace has begun between Azerbaijan and Armenia”.
These words were stated by President Ilham Aliyev, speaking at the second meeting of the Azerbaijan-Kazakhstan Supreme Interstate Council.
“Today a new stage begins, I would even say a new era has begun – a period of peace between Azerbaijan and Armenia. The initialing of a peace agreement less than two years after the last military clashes indicates that both countries are demonstrating a sufficiently high level of political will,” the head of state noted.
According to Ilham Aliyev, the role of US President Donald Trump in the normalization of relations between Azerbaijan and Armenia deserves the highest praise.