Azərbaycanın "ASAN xidmət" modelinin tətbiqi üçün 30 ölkə ilə əməkdaşlıq edilir
"ASAN xidmət" 13 il əvvəl Prezident İlham Əliyevin təşəbbüsü ilə yaradılıb. Dövlət xidmətləri sahəsində innovasiya Azərbaycanda uğurla həyata keçirilir və ölkə hüdudlarından kənara da ixrac olunur. Bu gün 30 ölkə ilə Azərbaycanın "ASAN xidmət" modelinin tətbiq olunması üçün birgə əməkdaşlıq edilir.
Bunu ASAN Süni İntellekt platformasının (ASAN AI Hub) təqdimetmə mərasimində çıxış edən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev deyib.
Ü.Mehdiyevin sözlərinə görə, "ASAN xidmət"də tətbiq olunan yeniliklər, innovasiyalar, onun beynəlxalq səviyyədə tanınması, qəbul edilməsi və tətbiqinə şərait yaradan amillərdəndir.

Cooperation with 30 Countries for the Implementation of Azerbaijan's "ASAN xidmət" Model
"ASAN xidmət" was established 13 years ago on the initiative of President Ilham Aliyev. Innovation in the field of public services is being successfully implemented in Azerbaijan and is also being exported beyond the country's borders. Today, joint cooperation is underway with 30 countries for the implementation of Azerbaijan's "ASAN xidmət" model.
This was stated by Ulvi Mehdiyev, Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, at the presentation ceremony of the ASAN Artificial Intelligence platform (ASAN AI Hub).
According to U. Mehdiyev, the novelties and innovations applied in "ASAN xidmət", its international recognition, acceptance, and the factors creating conditions for its implementation are among the reasons for its success.