Azərbaycanın "ASAN xidmət" modelinin tətbiqi üçün 30 ölkə ilə əməkdaşlıq edilir
"ASAN xidmət" 13 il əvvəl Prezident İlham Əliyevin təşəbbüsü ilə yaradılıb. Dövlət xidmətləri sahəsində innovasiya Azərbaycanda uğurla həyata keçirilir və ölkə hüdudlarından kənara da ixrac olunur. Bu gün 30 ölkə ilə Azərbaycanın "ASAN xidmət" modelinin tətbiq olunması üçün birgə əməkdaşlıq edilir.
Bunu ASAN Süni İntellekt platformasının (ASAN AI Hub) təqdimetmə mərasimində çıxış edən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev deyib.
Ü.Mehdiyevin sözlərinə görə, "ASAN xidmət"də tətbiq olunan yeniliklər, innovasiyalar, onun beynəlxalq səviyyədə tanınması, qəbul edilməsi və tətbiqinə şərait yaradan amillərdəndir.

"ASAN xidmət" был создан 13 лет назад по инициативе Президента Ильхама Алиева. Инновации в сфере государственных услуг успешно реализуются в Азербайджане и экспортируются за пределы страны. Сегодня ведется совместная работа с 30 странами по внедрению азербайджанской модели "ASAN xidmət".
Об этом заявил председатель Государственного агентства по оказанию услуг гражданам и социальным инновациям при Президенте Азербайджанской Республики Ульви Мехдиев на церемонии презентации платформы искусственного интеллекта ASAN (ASAN AI Hub).
По словам У.Мехдиева, новшества и инновации, применяемые в "ASAN xidmət", являются факторами, способствующими его международному признанию, принятию и внедрению.