Azərbaycan və Ermənistan vətəndaş cəmiyyəti nümayəndələri İrəvanda görüşəcək
21-22 oktyabr tarixlərində İrəvanda Ermənistan və Azərbaycan vətəndaş cəmiyyəti nümayəndələrinin iştirakı ilə ikitərəfli dəyirmi masa keçiriləcək.
APA xəbər verir ki, bu barədə “Armenpress”ə Ermənistanın Təhlükəsizlik Siyasəti Araşdırma Mərkəzinin mətbuat xidmətindən məlumat verilib.
Məlumata görə, tədbir zamanı avqustun 8-də Vaşinqtonda keçirilən görüşün nəticələri əsasında formalaşan sülh gündəliyi, iki cəmiyyət arasında qarşılıqlı etimadın möhkəmləndirilməsi üçün tədbirlər, Cənubi Qafqazda sabit iqtisadi əməkdaşlığın inkişafı yolları və iki ölkənin vətəndaş cəmiyyəti nümayəndələri arasında birbaşa və uzunmüddətli əlaqələrin qurulması perspektivləri müzakirə olunacaq.

21-22 октября в Ереване состоится двусторонний круглый стол с участием представителей гражданского общества Армении и Азербайджана.
Как сообщает АПА, об этом «Арменпресс» сообщили в пресс-службе Центра исследований политики безопасности Армении.
Согласно информации, в ходе мероприятия будут обсуждены повестка мира, сформированная по итогам встречи, состоявшейся 8 августа в Вашингтоне, меры по укреплению взаимного доверия между двумя обществами, пути развития стабильного экономического сотрудничества на Южном Кавказе и перспективы установления прямых и долгосрочных связей между представителями гражданского общества двух стран.