Azərbaycan və Ermənistan vətəndaş cəmiyyəti nümayəndələri İrəvanda görüşəcək
21-22 oktyabr tarixlərində İrəvanda Ermənistan və Azərbaycan vətəndaş cəmiyyəti nümayəndələrinin iştirakı ilə ikitərəfli dəyirmi masa keçiriləcək.
APA xəbər verir ki, bu barədə “Armenpress”ə Ermənistanın Təhlükəsizlik Siyasəti Araşdırma Mərkəzinin mətbuat xidmətindən məlumat verilib.
Məlumata görə, tədbir zamanı avqustun 8-də Vaşinqtonda keçirilən görüşün nəticələri əsasında formalaşan sülh gündəliyi, iki cəmiyyət arasında qarşılıqlı etimadın möhkəmləndirilməsi üçün tədbirlər, Cənubi Qafqazda sabit iqtisadi əməkdaşlığın inkişafı yolları və iki ölkənin vətəndaş cəmiyyəti nümayəndələri arasında birbaşa və uzunmüddətli əlaqələrin qurulması perspektivləri müzakirə olunacaq.

A bilateral roundtable will be held in Yerevan on October 21-22 with the participation of representatives of Armenian and Azerbaijani civil society.
APA reports that this was announced to “Armenpress” by the press service of Armenia's Security Policy Research Center.
According to the information, during the event, discussions will focus on the peace agenda formed based on the results of the meeting held in Washington on August 8, measures to strengthen mutual trust between the two societies, ways to develop stable economic cooperation in the South Caucasus, and prospects for establishing direct and long-term relations between civil society representatives of the two countries.