Azərbaycan Respublikasının Baş Prokurorluğuna hakimliyə namizədlərin təlim səfəri təşkil olunub
Azərbaycan Respublikası Məhkəmə-Hüquq Şurası və Ədliyyə Nazirliyinin Ədliyyə Akademiyası tərəfindən uzunmüddətli təlim proqramına cəlb edilmiş hakimliyə namizədlərin Azərbaycan Respublikasının Baş Prokurorluğuna təlim səfəri cari ilin 25 sentyabr tarixində təşkil olunub.
Səfər çərçivəsində Baş Prokurorluğun Elm-Tədris Mərkəzində iştirakçılara Baş Prokurorluğun tarixi inkişafı, qanunun aliliyinin təminində və ədalət mühakiməsinin həyata keçirilməsində oynadığı mühüm rol, habelə prokurorluq orqanlarının strukturu və fəaliyyətinin əsas prinsipləri barədə ətraflı məlumat verilib.
Daha sonra onlar Baş Prokurorluğun inzibati binasında yaradılmış şərait, Elm Tədris Mərkəzinin, o cümlədən kriminalistika laboratoriyası, istintaq hərəkətlərinin aparıldığı otaqlar, kitabxana, muzey və Vətən müharibəsinə həsr edilən tarixi-memorial qalereya ilə tanış olublar.

25 сентября текущего года был организован учебный визит кандидатов в судьи, привлеченных к долгосрочной учебной программе Судебно-правовым советом Азербайджанской Республики и Академией юстиции Министерства юстиции, в Генеральную прокуратуру Азербайджанской Республики.
В рамках визита в Научно-учебном центре Генеральной прокуратуры участникам была предоставлена подробная информация об историческом развитии Генеральной прокуратуры, ее важной роли в обеспечении верховенства закона и осуществлении правосудия, а также о структуре и основных принципах деятельности органов прокуратуры.
Затем они ознакомились с условиями, созданными в административном здании Генеральной прокуратуры, Научно-учебным центром, включая криминалистическую лабораторию, помещения для проведения следственных действий, библиотеку, музей и историко-мемориальную галерею, посвященную Отечественной войне.