Son illərin tarixində ən böyük ədalətsizliklə biz üzləşmişdik. Çünki torpaqlarımız işğal altına düşdü. ...Amma bütün belə hallar olduğu vaxtda beynəlxalq təşkilatlar, böyük dövlətlər və müxtəlif ölkələrin siyasi dairələri bu işğalı qınayır, işğalçını məcbur etmək üçün müxtəlif üsullardan istifadə edir, sanksiyalar tətbiq edir. Bunu biz görürük, indi yaxın tariximiz bunu göstərir.
Redaksiya xəbər verir ki, bu sözləri Prezident İlham Əliyev Ağdam şəhərinə köçən sakinlərlə görüşündə deyib.
“Ermənistan-Azərbaycan müharibəsi zamanı və müharibədən sonra atəşkəs dövründə beynəlxalq təşkilatlar düzgün qərar qəbul etsələr də, bu qərarların icrası üçün bir addım belə atmayıblar”, - deyə dövlətimizin başçısı qeyd edib.

President of Azerbaijan: We Faced the Greatest Injustice in Recent Years
We faced the greatest injustice in recent years. Because our lands were occupied. ...But at the time of all such events, international organizations, great powers, and political circles of various countries condemned this occupation, used various methods to force the occupier, and imposed sanctions. We see this, our recent history shows this.
The editorial reports that these words were spoken by President Ilham Aliyev during a meeting with residents relocated to the city of Aghdam.
“During the Armenia-Azerbaijan war and in the post-war ceasefire period, although international organizations made correct decisions, they did not take a single step for the implementation of these decisions,” the head of state noted.