Son illərin tarixində ən böyük ədalətsizliklə biz üzləşmişdik. Çünki torpaqlarımız işğal altına düşdü. ...Amma bütün belə hallar olduğu vaxtda beynəlxalq təşkilatlar, böyük dövlətlər və müxtəlif ölkələrin siyasi dairələri bu işğalı qınayır, işğalçını məcbur etmək üçün müxtəlif üsullardan istifadə edir, sanksiyalar tətbiq edir. Bunu biz görürük, indi yaxın tariximiz bunu göstərir.
Redaksiya xəbər verir ki, bu sözləri Prezident İlham Əliyev Ağdam şəhərinə köçən sakinlərlə görüşündə deyib.
“Ermənistan-Azərbaycan müharibəsi zamanı və müharibədən sonra atəşkəs dövründə beynəlxalq təşkilatlar düzgün qərar qəbul etsələr də, bu qərarların icrası üçün bir addım belə atmayıblar”, - deyə dövlətimizin başçısı qeyd edib.

Мы столкнулись с величайшей несправедливостью в новейшей истории. Потому что наши земли оказались под оккупацией. ...Но когда все эти события происходили, международные организации, великие державы и политические круги различных стран осуждали эту оккупацию, использовали различные методы для принуждения оккупанта, вводили санкции. Мы это видим, наша недавняя история это показывает.
Как сообщает редакция, эти слова сказал Президент Ильхам Алиев на встрече с жителями, переселившимися в город Агдам.
«Хотя международные организации приняли правильные решения во время армяно-азербайджанской войны и в период прекращения огня после войны, они не сделали ни шага для выполнения этих решений», — отметил глава государства.