Azərbaycan banklarının strateji hədəfləri müzakirə edilib
Azərbaycan Mərkəzi Bankında (AMB) ölkədə fəaliyyət göstərən kommersiya banklarının strateji hədəfləri müzakirə edilib.
Redaksiya xəbər verir ki, bunu AMB-nin sədri Taleh Kazımov "Linkedin" sosial şəbəkəsindəki hesabında bildirib.
Onun sözlərinə görə, qurumda kommersiya banklarının rəhbərləri ilə 2026-cı ilin ilk görüşü keçirilib: "Görüş çərçivəsində bank sektorunun 2025-ci il üzrə fəaliyyətinin yekunları, inkişaf perspektivləri, eləcə də maliyyə sabitliyinə təsir göstərə biləcək əsas struktur və mövcud çağırışları müzakirə etdik. Bu zaman sektorun dayanıqlılığının gücləndirilməsi, maliyyə vasitəçiliyinin dərinləşdirilməsi və tənzimləmə çərçivəsinin təkmilləşdirilməsi istiqamətində həyata keçirilmiş və nəzərdə tutulan tədbirlərdən danışdıq. Cari il üzrə strateji hədəflər, həmçinin tənzimləmə və nəzarət mexanizmlərinin daha da gücləndirilməsi üzrə prioritetlər ətrafında geniş fikir mübadiləsi apardıq".

Strategic Goals of Azerbaijani Banks Discussed
The strategic goals of commercial banks operating in Azerbaijan were discussed at the Central Bank of Azerbaijan (CBA).
The editorial reports that the Chairman of the CBA, Taleh Kazimov, announced this on his LinkedIn social network account.
According to him, the first meeting of 2026 with the heads of commercial banks was held at the institution: "Within the framework of the meeting, we discussed the results of the banking sector's performance for 2025, development prospects, as well as the main structural and existing challenges that could affect financial stability. During this time, we talked about the measures taken and planned to strengthen the sector's resilience, deepen financial intermediation, and improve the regulatory framework. We had an extensive exchange of views on the strategic goals for the current year, as well as priorities for further strengthening regulatory and supervisory mechanisms."