Azərbaycan banklarının strateji hədəfləri müzakirə edilib
Azərbaycan Mərkəzi Bankında (AMB) ölkədə fəaliyyət göstərən kommersiya banklarının strateji hədəfləri müzakirə edilib.
Redaksiya xəbər verir ki, bunu AMB-nin sədri Taleh Kazımov "Linkedin" sosial şəbəkəsindəki hesabında bildirib.
Onun sözlərinə görə, qurumda kommersiya banklarının rəhbərləri ilə 2026-cı ilin ilk görüşü keçirilib: "Görüş çərçivəsində bank sektorunun 2025-ci il üzrə fəaliyyətinin yekunları, inkişaf perspektivləri, eləcə də maliyyə sabitliyinə təsir göstərə biləcək əsas struktur və mövcud çağırışları müzakirə etdik. Bu zaman sektorun dayanıqlılığının gücləndirilməsi, maliyyə vasitəçiliyinin dərinləşdirilməsi və tənzimləmə çərçivəsinin təkmilləşdirilməsi istiqamətində həyata keçirilmiş və nəzərdə tutulan tədbirlərdən danışdıq. Cari il üzrə strateji hədəflər, həmçinin tənzimləmə və nəzarət mexanizmlərinin daha da gücləndirilməsi üzrə prioritetlər ətrafında geniş fikir mübadiləsi apardıq".

В Центральном банке Азербайджана (ЦБА) были обсуждены стратегические цели коммерческих банков, действующих в стране.
Как сообщает редакция, об этом сообщил председатель ЦБА Талех Кязимов в своем аккаунте в социальной сети "Linkedin".
По его словам, в ведомстве состоялась первая встреча 2026 года с руководителями коммерческих банков: "В рамках встречи мы обсудили итоги деятельности банковского сектора за 2025 год, перспективы развития, а также основные структурные и текущие вызовы, которые могут повлиять на финансовую стабильность. Мы говорили о предпринятых и запланированных мерах по укреплению устойчивости сектора, углублению финансового посредничества и совершенствованию регуляторной базы. Мы провели обширный обмен мнениями по стратегическим целям на текущий год, а также по приоритетам дальнейшего укрепления механизмов регулирования и надзора".