Təkrar və xeyli miqdarda dələduzluqda ittiham edilərək 2021-ci ildə dövlətlərarası axtarışa verilmiş Tacikistan vətəndaşı, 1973-cü il təvəllüdlü Şaripova Rano Sirojevnanın verilməsinə dair həmin ölkənin Baş Prokurorluğunun vəsatəti Azərbaycan Baş Prokurorluğu tərəfindən təmin edilib.
Baş Prokurorluğun mətbuat xidmətindən verilən məlumata görə, təqsirləndirilən Rano Şaripova cari ildə ölkəmizdə müəyyən olunaraq həbs edilib.
“Mülki, ailə və cinayət işləri üzrə hüquqi yardım və hüquqi münasibətlər haqqında” 7 oktyabr 2002-ci il tarixli Konvensiyaya əsasən təqsirləndirilən şəxsin ekstradisiyası haqqında qərar qəbul olunaraq

The request of the General Prosecutor's Office of Tajikistan for the extradition of Tajikistan citizen Sharipova Rano Sirojevna, born in 1973, who was accused of repeated and large-scale fraud and placed on an interstate wanted list in 2021, has been granted by the General Prosecutor's Office of Azerbaijan.
According to information from the press service of the General Prosecutor's Office, the accused Rano Sharipova was identified and arrested in our country this year.
In accordance with the Convention on Legal Assistance and Legal Relations in Civil, Family and Criminal Matters dated October 7, 2002, a decision was made regarding the extradition of the accused person, and