Təkrar və xeyli miqdarda dələduzluqda ittiham edilərək 2021-ci ildə dövlətlərarası axtarışa verilmiş Tacikistan vətəndaşı, 1973-cü il təvəllüdlü Şaripova Rano Sirojevnanın verilməsinə dair həmin ölkənin Baş Prokurorluğunun vəsatəti Azərbaycan Baş Prokurorluğu tərəfindən təmin edilib.
Baş Prokurorluğun mətbuat xidmətindən verilən məlumata görə, təqsirləndirilən Rano Şaripova cari ildə ölkəmizdə müəyyən olunaraq həbs edilib.
“Mülki, ailə və cinayət işləri üzrə hüquqi yardım və hüquqi münasibətlər haqqında” 7 oktyabr 2002-ci il tarixli Konvensiyaya əsasən təqsirləndirilən şəxsin ekstradisiyası haqqında qərar qəbul olunaraq

Азербайджан выдал разыскиваемого гражданина Таджикистана
Ходатайство Генеральной прокуратуры Таджикистана о выдаче гражданки Таджикистана Шариповой Рано Сирожевны, 1973 года рождения, обвиняемой в повторном и крупном мошенничестве и объявленной в межгосударственный розыск в 2021 году, было удовлетворено Генеральной прокуратурой Азербайджана.
По информации пресс-службы Генеральной прокуратуры, обвиняемая Рано Шарипова была установлена и арестована в нашей стране в текущем году.
В соответствии с Конвенцией от 7 октября 2002 года «О правовой помощи и правовых отношениях по гражданским, семейным и уголовным делам» было принято решение об экстрадиции обвиняемого, и