Azərbaycan Alpaqut Federasiyası 2025-ci ilin yekunlarına həsr olunmuş tədbir keçirib
Azərbaycan Alpaqut Federasiyası, 2025-ci ilin yekunlarını qiymətləndirmək məqsədilə xüsusi bir tədbir təşkil etdi. Bu mərasim, federasiyanın fəaliyyətinin dəyərləndirilməsi, əldə olunan uğurların müzakirəsi və gələcək strategiyaların formalaşdırılması üçün əhəmiyyətli bir platforma oldu.
Tədbiri Azərbaycan Alpaqut Federasiyasının prezidenti Tural Abasquliyev açdı. O, çıxışında federasiyanın 2025-ci il ərzindəki nailiyyətlərini və qarşıdakı hədəfləri vurğuladı. Həmçinin, vitse-prezidentlər Nuranə Şıxəliyeva və Rafiq Qasımov da hesabat xarakterli çıxış etdilər.
Tədbirdə Okuklu Holding-in prezidenti Yılmaz Okuklu, Azərbaycan Milli İdman Növləri Assosiasiyasının prezidenti Kazım Qurbanov, baş katib Seymur Qurbanov və vitse prezident Samir Abdullayev, eyni zamanda, Dünya Alpaqut Federasiyasının prezidenti Emil Rəhimov, idarə heyətinin sədri Vasif Namazov və idarə heyətinin üzvü Fərid Əlizadə də nitq söylədilər.
Onların iştirakı, tədbirin əhəmiyyətini artıraraq, Alpaqutun inkişafının dəstəklənməsi istiqamətindəki əməkdaşlıqları möhkəmləndirdi.
Tədbirin mühüm hissəsi olan ilin ən yaxşılarının mükafatlandırılması mərasimi geniş maraqla qarşılandı. Mükafatlar, Alpaqutun beynəlxalq arenada tanınmasında əhəmiyyətli rol oynayan idmançılara təqdim edildi. Bu mükafatları alan iştirakçıların uğurları, Alpaqut idmanının inkişafına və Azərbaycanın mədəniyyətinin dünya miqyasında tanınmasına müsbət təsir göstərdi.
Eyni zamanda, tədbir ərzində iştirakçılar arasında viktorina keçirildi və bir-birindən maraqlı milli rəqs ifaları altında böyük bir bayram şənliyi təşkil olundu.
Beləliklə, bu tədbir, Alpaqutun gələcək inkişafı üçün motivasiya yaradan bir platforma oldu və iştirakçılar arasında birlik ruhunu daha da gücləndirdi.

The Azerbaijan Alpaqut Federation organized a special event to evaluate the results of 2025. This ceremony served as a significant platform for assessing the federation's activities, discussing achievements, and shaping future strategies.
The event was opened by the President of the Azerbaijan Alpaqut Federation, Tural Abasquliyev. In his speech, he highlighted the federation's accomplishments throughout 2025 and its future goals. The Vice-Presidents, Nuranə Şıxəliyeva and Rafiq Qasımov, also delivered reports.
The event was attended by Yılmaz Okuklu, President of Okuklu Holding; Kazım Qurbanov, President of the Azerbaijan National Sports Federation; Seymur Qurbanov, Secretary General; and Samir Abdullayev, Vice President. Additionally, Emil Rəhimov, President of the World Alpaqut Federation; Vasif Namazov, Chairman of the Board; and Fərid Əlizadə, Board Member, also gave speeches.
Their participation enhanced the significance of the event and strengthened collaborations aimed at supporting the development of Alpaqut.
A key part of the event was the awards ceremony for the best of the year, which was met with great interest. The awards were presented to athletes who played a significant role in the international recognition of Alpaqut. The successes of the award recipients positively impacted the development of Alpaqut sports and the global recognition of Azerbaijani culture.
Simultaneously, a quiz was held among the participants during the event, and a grand festive celebration was organized with captivating national dance performances.
Thus, this event served as a platform that generated motivation for the future development of Alpaqut and further strengthened the spirit of unity among the participants.