Azərbaycan Alpaqut Federasiyası 2025-ci ilin yekunlarına həsr olunmuş tədbir keçirib
Azərbaycan Alpaqut Federasiyası, 2025-ci ilin yekunlarını qiymətləndirmək məqsədilə xüsusi bir tədbir təşkil etdi. Bu mərasim, federasiyanın fəaliyyətinin dəyərləndirilməsi, əldə olunan uğurların müzakirəsi və gələcək strategiyaların formalaşdırılması üçün əhəmiyyətli bir platforma oldu.
Tədbiri Azərbaycan Alpaqut Federasiyasının prezidenti Tural Abasquliyev açdı. O, çıxışında federasiyanın 2025-ci il ərzindəki nailiyyətlərini və qarşıdakı hədəfləri vurğuladı. Həmçinin, vitse-prezidentlər Nuranə Şıxəliyeva və Rafiq Qasımov da hesabat xarakterli çıxış etdilər.
Tədbirdə Okuklu Holding-in prezidenti Yılmaz Okuklu, Azərbaycan Milli İdman Növləri Assosiasiyasının prezidenti Kazım Qurbanov, baş katib Seymur Qurbanov və vitse prezident Samir Abdullayev, eyni zamanda, Dünya Alpaqut Federasiyasının prezidenti Emil Rəhimov, idarə heyətinin sədri Vasif Namazov və idarə heyətinin üzvü Fərid Əlizadə də nitq söylədilər.
Onların iştirakı, tədbirin əhəmiyyətini artıraraq, Alpaqutun inkişafının dəstəklənməsi istiqamətindəki əməkdaşlıqları möhkəmləndirdi.
Tədbirin mühüm hissəsi olan ilin ən yaxşılarının mükafatlandırılması mərasimi geniş maraqla qarşılandı. Mükafatlar, Alpaqutun beynəlxalq arenada tanınmasında əhəmiyyətli rol oynayan idmançılara təqdim edildi. Bu mükafatları alan iştirakçıların uğurları, Alpaqut idmanının inkişafına və Azərbaycanın mədəniyyətinin dünya miqyasında tanınmasına müsbət təsir göstərdi.
Eyni zamanda, tədbir ərzində iştirakçılar arasında viktorina keçirildi və bir-birindən maraqlı milli rəqs ifaları altında böyük bir bayram şənliyi təşkil olundu.
Beləliklə, bu tədbir, Alpaqutun gələcək inkişafı üçün motivasiya yaradan bir platforma oldu və iştirakçılar arasında birlik ruhunu daha da gücləndirdi.

Федерация Алпагут Азербайджана организовала специальное мероприятие для оценки итогов 2025 года. Эта церемония стала важной платформой для оценки деятельности федерации, обсуждения достигнутых успехов и формирования будущих стратегий.
Мероприятие открыл президент Федерации Алпагут Азербайджана Турал Абаскулиев. В своем выступлении он подчеркнул достижения федерации за 2025 год и предстоящие цели. Также с отчетными докладами выступили вице-президенты Нурана Шихалиева и Рафиг Гасымов.
На мероприятии выступили президент Okuklu Holding Юлмиз Окуклу, президент Ассоциации национальных видов спорта Азербайджана Кязим Гурбанов, генеральный секретарь Сеимур Гурбанов и вице-президент Самир Абдуллаев, а также президент Всемирной федерации Алпагут Эмиль Рагимов, председатель правления Васиф Намазов и член правления Фарид Ализаде.
Их участие повысило значимость мероприятия и укрепило сотрудничество в целях поддержки развития Алпагута.
Церемония награждения лучших в году, являвшаяся важной частью мероприятия, была встречена с большим интересом. Награды были вручены спортсменам, сыгравшим значительную роль в признании Алпагута на международной арене. Успехи участников, получивших эти награды, положительно повлияли на развитие спорта Алпагут и на мировое признание культуры Азербайджана.
Одновременно в ходе мероприятия среди участников была проведена викторина и организован большой праздничный вечер под звуки интересных национальных танцев.
Таким образом, это мероприятие стало платформой, создающей мотивацию для дальнейшего развития Алпагута, и еще больше укрепило дух единства среди участников.