Avropa Parlamentinin üzvləri, təcili prosedurdan istifadə etmək qərarına gəldikdən sonra, Ukraynaya 90 milyard avroluq dəstək krediti ilə bağlı təklifə səs verəcəklər. Bu qərar, Avropa İttifaqının Ukraynaya davamlı maliyyə dəstəyini təmin etmək səylərinin bir hissəsi kimi qiymətləndirilir.
Redaksiya Europarl-a istinadən məlumat verir ki, Avropa Parlamentinin üzvləri, gələcək plenar iclasda Ukraynaya 90 milyard avroluq dəstək krediti ilə bağlı təklifə səs verəcəklər. Bu qərar, Avropa Parlamentinin büdcə, beynəlxalq ticarət, təhlükəsizlik və müdafiə komitələrinin tövsiyələri əsasında qəbul edilib.
Bu maliyyə dəstəyi, Ukraynanın müharibə şəraitində iqtisadi sabitliyini qorumaq və ölkənin bərpa prosesinə dəstək olmaq məqsədi daşıyır. Təklif olunan kredit, Avropa İttifaqının Ukraynaya uzunmüddətli dəstək strategiyasının bir hissəsi kimi nəzərdən keçirilir. Bu addım, Avropa İttifaqının Ukraynaya verdiyi dəstəyin davamlılığını və gücləndirilməsini nümayiş etdirir.

Европарламент выделит Украине кредит в размере 90 миллиардов евро
Члены Европейского парламента проголосуют по предложению о предоставлении Украине кредита на сумму 90 миллиардов евро, после того как было принято решение об использовании срочной процедуры. Это решение рассматривается как часть усилий Европейского союза по обеспечению устойчивой финансовой поддержки Украины.
Redaksiya сообщает со ссылкой на Europarl, что члены Европейского парламента проголосуют по предложению о предоставлении Украине кредита на сумму 90 миллиардов евро на предстоящем пленарном заседании. Данное решение принято на основании рекомендаций комитетов Европейского парламента по бюджету, международной торговле, безопасности и обороне.
Эта финансовая поддержка направлена на поддержание экономической стабильности Украины в условиях войны и на содействие процессу восстановления страны. Предлагаемый кредит рассматривается как часть долгосрочной стратегии поддержки Украины со стороны Европейского союза. Этот шаг демонстрирует устойчивость и усиление поддержки Украины со стороны Европейского союза.