"ASAN xidmət"in Rumıniyada tətbiqi ilə bağlı növbəti müzakirələr aparılıb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətinin Rumıniya Hökumətinin Baş Katibliyinin dəvəti əsasında bu ölkəyə səfəri davam edir.
Səfər çərçivəsində Rumıniya tərəfinin təşəbbüsü ilə Rumıniya Parlamenti Senatının sədri Mirça Abrudean ilə Dövlət Agentliyinin sədri arasında görüş keçirilib. Mirça Abrudean “ASAN xidmət” modelinin beynəlxalq səviyyədə nümunəvi təcrübə kimi tanındığını vurğulayaraq bu sahədə əldə olunan nailiyyətlərə görə Dövlət Agentliyinin sədrinə təbriklərini çatdırıb.
Həmçinin Dövlət Agentliyinin nümayəndə heyətinin iştirakı ilə Rumıniya Parlamentində “Dövlət Sektorunda İnnovasiya Forumu”nun qalibləri ilə görüş keçirilib. Görüş zamanı dövlət xidmətləri sahəsində innovativ texnologiyaların tətbiqi və bu istiqamətdə “ASAN xidmət”in uğurlu fəaliyyəti qeyd olunub.
Səfər zamanı qarşı tərəfin təşəbbüsü əsasında Rumıniyanın Baş nazirinin müavini Marian Neakşu ilə də görüş baş tutub. Görüş zamanı qarşı tərəfə “ASAN xidmət” modeli, onun fəaliyyət mexanizmi, vətəndaş məmnunluğuna əsaslanan xidmət prinsipləri və sosial innovasiyalar sahəsində əldə edilən nəticələr barədə ətraflı məlumat verilib.
Rumıniya Hökumətinin Baş katibi ilə keçirilmiş görüş çərçivəsində ötən il imzalanmış Anlaşma Memorandumunun əhəmiyyəti qeyd edilib və “ASAN xidmət” modelinin Rumıniyada tətbiqi istiqamətində həyata keçirilməsi planlaşdırılan fəaliyyətlərə dair müzakirələr aparılıb.

A delegation led by the Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Ulvi Mehdiyev, is continuing its visit to Romania at the invitation of the General Secretariat of the Romanian Government.
Within the framework of the visit, at the initiative of the Romanian side, a meeting was held between the Chairman of the Senate of the Romanian Parliament, Mircea Abrudean, and the Chairman of the State Agency. Mircea Abrudean emphasized that the "ASAN Service" model is recognized internationally as an exemplary practice and conveyed his congratulations to the Chairman of the State Agency for the achievements in this field.
Furthermore, with the participation of the delegation from the State Agency, a meeting was held in the Romanian Parliament with the winners of the "Innovation Forum in the Public Sector." During the meeting, the application of innovative technologies in the field of public services and the successful work of "ASAN Service" in this direction were noted.
During the visit, at the initiative of the other party, a meeting also took place with the Deputy Prime Minister of Romania, Marian Neacșu. During the meeting, detailed information was provided to the other party about the "ASAN Service" model, its operational mechanism, service principles based on citizen satisfaction, and the results achieved in the field of social innovations.
Within the framework of the meeting held with the Secretary-General of the Romanian Government, the importance of the Memorandum of Understanding signed last year was noted, and discussions were held on the planned activities for the implementation of the "ASAN Service" model in Romania.